ვინ მუშაობენ გორის საბავშვო ბაღებში ფსიქოლოგებად
გორის მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაღებში ფსიქოლოგის პოზიციაზე პედაგოგები, მედიცინის მუშაკები, სხვადასხვა სფეროს სპეციალისტები მუშაობენ.
სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებებში მომუშავე ფსიქოლოგების განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი შიდა ქართლის საინფორმაციო ცენტრმა გორის მუნიციპალიტეტისგან გამოითხოვა, რომელიც ასეთია:
1. ქეთევან გაბინაშვილი - შავშვების საბავშვო ბაღის ფსიქოლოგი - 2015-2016 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში ირიცხება ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის მეცნიერებათა და ხელოვნების ფაკულტეტის სწავლების საბაკალავრო საფეხურის მე-4 კურსის სტუდენტად.
2. მაია სარაული - სვენეთის საბავშვო ბაღი - "ლეგია და კომპანია" უნივერისტეტი, იურიდიული ფაკულტეტი, იურისტის კვალიფიკაცია 2006 წელი.
3. თეონა გლახაშვილი - მერეთის საბავშვო ბაღი - გორის სამედიცინო სასწავლებელი, მედდის საქმე, 1998 წელი.
4.თამილა გოგიაშვილი - ქვახვრელის საბავშვო ბაღი - ცხინვალის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, დაწყებითი განათლების სპეციალობა, 2005 წელი.
5. მაია ჩიხლაძე - ზეღდულეთის საბავშვო ბაღი - ცხინვალის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი, დაწყებითი განათლების სპეციალობა, 1996 წელი.
6. ნაილი ლალაშვილი - ბნავისის საბავშვო ბაღი - ცხინვალის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ისტორიის, სამართალმცოდნეობის და ბიზნესის ფაკულტეტი, ისტორიის მასწავლებლის კვალიფიკაცია, 1983 წელი.
7. მეგი გამდლიშვილი - ახალდაბის საბავშვო ბაღი (დროებით მოვალეობის შემსრულებელი) - გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, განათლების ბაკალავრის აკადემიური ხარისხი, 2014 წელი.
8. თინათინ ბზიშვილი - ატენის საბავშვო ბაღი - გორის ეკონომიკის ინსტიტუტი, ეკონომისტის კვალიფიკაცია, 1992 წელი.
9. მერი ბოლქვაძე - ქიწნისის მეურნეობის საბავშვო ბაღი - საქართველოს სსრ ჯანმრთელობის დაცვის სამინისტროს ბათუმის სამედიცინო სასწავლებელი, ფერშლის სპეციალობა, 1989 წელი.