დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის ცნობით, 10 სექტემბრის მონაცემებით, საქართველოში სულ 1 433 296 აცრაა ჩატარებული.
მათი ინფორმაციით, სულ მცირე 1 დოზით ვაქცინირებულია 879 384 ადამიანი, რაც მოზრდილი მოსახლეობის 30.8%-ს შეადგენს.
როგორც დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულ ცენტრში აღნიშნავენ, სრულად ვაქცინირებულია 553 912 ადამიანი, რაც მოზრდილი მოსახლეობის 19.4%-ია.
მათივე განმარტებით, 9 სექტემბერს აიცრა 24 325 ადამიანი.
არასწორი წიფრები გიწერიათ "საქართველოში სულ 1 433 296 აცრაა ჩატარებული. მათი ინფორმაციით, სულ მცირე 1 დოზით ვაქცინირებულია 879 384 ადამიანი, რაც მოზრდილი მოსახლეობის 30.8%-ს შეადგენს. როგორც დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულ ცენტრში აღნიშნავენ, სრულად ვაქცინირებულია 553 912 ადამიანი, რაც მოზრდილი მოსახლეობის 19.4%-ია." 553 912 ორჯერადად აცრილი გამოდის 1 107 824 აცრა ამას დამატებული კიდე 879 384 ჯამში გამოდის 1 987 208 და საქართველოში სულ ჩატარებულია 1 433 296. ამჟამად ორჯერადად აცრილი უფრო მეტია ვიდრე ერთჯერადად... აი ეს რაოდენობა დევს ჯანდაცვის სამინისტროს გვერდზე," სულ ჩატარებული აცრები : 1,433,296ერთი დოზით აცრილი : 325,472ორი დოზით აცრილი : 553,912 "
საქართველოში მთელი მოსახლების(როგორც ბლუმბერგი ითხოვს) სრულიად ვაქცინირებული 553 912 / 3 720 000 Х 100 = 14,9% ადამიანია.