"საძმოს მონასტერში დაუდასტურდა Covid 19, დღეიდან ჩათვალეთ, კარანტინია. ყველამ პასუხისმგებლობით მოვეკიდოთ ამ დაავადებას" - რას წერს არქიმანდრიტი სერაფიმე
სოფელ ქანდაში მდებარე 13 ასურელი მამის მონასტრის წინამძღვარი არქიმანდრიტი სერაფიმე "ფეისბუქის" პირად გვერდზე წერს, რომ მონასტრის საძმოში კორონავირუსი დაფიქსირდა. მოძღვარი მრევლს სიფრთხილისკენ მოუწოდებს:
"ყველას გთხოვთ, დიდი მოწიწებით, რომ მუხლმიდრეკით მოიხსენიოთ უძლურებაში მყოფ დეკანოზ მამა დავითი ქვლივიძე. ახლახან მაცნეს, რომ რეანიმაციაშიაო. დიაბეტზე დაარტყა ამ ვერაგმა დაავადებამ...
უამრავი მწერს, მართალიაო, რომ თქვენს საძმოს მონასტერში დაუდასტურდა Covid 19? დიახ, მართალია და ყველამ პასუხისმგებლობით მოვეკიდოთ ამ დაავადებას. თუ ჩვენს საძმოში სიმპტომების გარეშე მიმდინარეობს ეს დაავადება და ეს პროცესი, ეს იმას არ ნიშნავს, რომ ჩვენგან არ გადაედება სხვას. ამიტომ ჩემი კურთხევით ავთანდილმა დაწერა და გამცნოთ, რომ მონასტერში დღეიდან ჩათვალეთ, რომ კარანტინია.
გთხოვთ, თუ რომელიმეს დაგიდასტურდათ ეს დაავადება, კი ნუ დამალავთ ამას, არამედ ღიად განაცხადეთ და მოერიდეთ ხალხს. იცოდეთ, რომ თუ თქვენგან გადაედება ვინმეს ისეთს, ვისაც იმუნიტეტი დაქვეითებული აქვს, შეიძლება ვერც გადაიტანოს და ამ ცოდვას ნუ აიკიდებთ. გლოცავთ ყველას და გთხოვთ, მოგვიხსენიოთ. დიდი პატივისცემით და სიყვარულით", - წერს არქიმანდრიტი სერაფიმე.
ინკვიზიტორი
და მერე მე რამე მითქვია რო??? რას მეჩხუბები, შე კაი კაცო???
ლალიკო
გაძლიერდით!!!
"ადგილი აქვს ხატის არა აღდგენას, არამედ ხელყოფას" - რას წერს "საყდრისის კომიტეტი" სვანურ ტაძარში დაცული ღვთისმშობლის ხატის რესტავრაციაზე
"ორჯერ დიდ ქვეყანას მოვემსახურებით, იმხელა საწოლფონდი გვაქვსო... სიშტერესაც აქვს საზღვარი!" - რას წერს ჟურნალისტი
"ჩვენ ამ კონკრეტული ეპიდტალღის პიკზე ვიყავით გუშინ... რაც მალე მოვხსნით შეზღუდვებს, მით უკეთესი იქნება" - რას წერს ინფექციონისტი