"თუ წყალში არ მოხვდებოდა, გიორგი შაქარაშვილს დაზიანებები არ მოკლავდა" - ექსპერტი
თუ წყალში არ მოხვდებოდა, ცალსახაა, დაზიანებები შაქარაშვილს არ მოკლავდა, - ამის შესახებ დამოუკიდებელმა ექსპერტმა, ალექსანდრე გეჯაძემ, "პალიტრანიუსთან" განაცხადა, რითაც უპასუხა კითხვას, გადარჩებოდა თუ არა გიორგი შაქარაშვილი, წყალში რომ არ გადაეგდოთ და დაეტოვებინათ ხმელეთზე.
ალექსანდრე გეჯაძის თქმით, გიორგი შაქარაშვილის სიკვდილს, მისთვის მიყენებული დაზიანებები ვერ გამოიწვევდა.
"გიორგი შაქარაშვილს არ ჰქონდა სიცოცხლისათვის სახიფათო დაზიანებები მიყენებული, რომელიც სიკვდილს გამოიწვევდა.
ამდენად, თუ წყალში არ მოხვდებოდა სიკვდილზე დასკვნების გამოტანა ყოველგვარ საფუძველს მოკლებული იქნებოდა. ცალსახაა, დაზიანებები შაქარაშვილს არ მოკლავდა", - განაცხადა დამოუკიდებელმა ექსპერტმა.
შეგახსენებთ, რომ პროკურატურამ ფეხბურთელ გიორგი შაქარაშვილის საქმეზე „ტოიოტა ქამრის“ მგზავრების - 5 პირის მიმართ სისხლის სამართლებრივი დევნა დაიწყო 109-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით ჩადენილი დანაშაულისთვის, რაც განზრახ ჯგუფურად ჩადენილ მკვლელობას გულისხმობს. აღნიშნულ საქმეზე ბრალი დაუმძიმდათ ვახტანგ ჩიქოვანს, არჩილ გაგნიძეს, ნიკოლოზ რევაზიშვილს, არასრულწლოვნებს ა.ქ.-ს და ზ.ხ.-ს.
მათივე ინფორმაციით, სასტიკად ნაცემი გიორგი შაქარაშვილი თავდამსხმელებმა გადააგდეს მდინარე არაგვში, რის შედეგადაც ის გარდაიცვალა.
ამ ხუთ ნაბიჭვარს ისე გავხევდი ცემაში რომ ფეხზე ვერ ივლიდნენ ეს ნაბიჭვარი დედამ......................ლები!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
გ55
რკინა თუ ურტყეს, როგორ არაა სიცოცხლისთვის სახიფათო. სხვა საქმეა ჯერ კიდევ ცოცხალი იყო და წყალში, რომ არ გადაეგდოთ შესაძლებელი იყო გადარჩენა.
"თამარ ბაჩალიაშვილის ეზოში რეიდები ტარდება, უღებენ სურათებს და მთელი რიგი დარღვევებია" - ადვოკატი
"ჩავატარებთ ექსპერიმენტს, რომელიც მიეძღვნება "ფერად სახლთან“ განვითარებულ მოვლენებს, ბატონ ამირხანაშვილს" - რას გეგმავენ  ბრალდებული მორაგბის ადვოკატები
"საეჭვო "ტოიოტა ქამრი" ბაჩალიაშვილის სახლთან, მის გაუჩინარებამდე მორიგეობდა" - რა ინფორმაცია მიაწოდეს პროგრამისტის ახლობლებმა პროკურატურას