ჯანდაცვის მინისტრის ეკატერინე ტიკარაძის განცხადებით, ტანსაცმლის და ფეხსაცმლის მაღაზიების წარმომადგენლებთან აქტიური მოლაპარაკებები მიმდინარეობს.
როგორც ტიკარაძემ აღნიშნა, აქაც იქნება მნიშვნელოვანი სოციალური დისტანციის დაცვა.
"ჩვენ ყველა მაღაზიის წარმომადგენელთან ვმუშაობთ და პირველ რიგში, გვყავს დაყენებული მაღაზიები, რომლებსაც აქვთ მხოლოდ ქუჩის მხრიდან შესასვლელები და შემდგომ ის მაღაზიები, რომლებიც მუშაობენ მოლებში. მათთანაც ინტენსიური კომუნიკაცია და შეხვედრები მიმდინარეობს, როგორც ეკონომიკის სამინისტროს მხრიდან, ასევე ჩართულია შრომის უსაფრთხოების დეპარტამენტი და ჩვენ ვმუშაობთ ასევე იმ მონიტორინგის სამსახურის ამუშავებაზე, როდესაც უკვე დადგენილი წესების გაკონტროლება მოხდება შრომითი ინსპექციის მხრიდან", - განაცხადა ტიკარაძემ.
ოღონდაცარა ! ჩვეულებრივი აფერიტები ხართ ! ამბები,გე კიდე კომენტარებს რომ არ აქვეყნებთ თქვე მთავრობის მონებო
სასაცილოა როცა ამბობს მინისტრი""ჩვენ ვმუშაობთ" , ხალხო გაგებაში არარის ვინ რას მუშაობს, სხვის ნამუშევარი რომგაიმეორორ ესეც ბევრია მისგან, მაგრამ რას იზამ ბატონი ბიძინას ხათრით უნდა გავჩუმდეთ,