ბაჩო ქაჯაია: ''რუსეთ-ში გააქვს''
"ღამის შოუს სტუდია" რამდენიმე წელი გეგმავდა არხის გაკეთებას. თუმცა ყოველთვის ბევრი რამ უშლიდათ ხელს. დაახლოებით ერთი თვის წინ მოახერხეს ეთერში გასვლა. ტელევიზიის სახელწოდება "ტვ 11" აიღეს სერიალიდან "გოგონა გარეუბნიდან". არხზე მუშაობენ ყველასთვის კარგად ნაცნობი მსახიობები. მათ შორის არიან ბაჩო ქაჯაია და ნოდარ გურგენაშვილი. მათმა ერთ-ერთმა სიმღერამ ინტერნეტსივრცეში დიდი მოწონება დაიმსახურა. სიმღერა მეზობელ რეზოზეა, რომელმაც დიდი ფული იშოვა. "ზაპოროჟეცი" გაყიდა და "მერსედესი" იყიდა, მრეცხავი ცოლი გაუშვა და მოდელი მოიყვანა. ამდენი ფული კი იმით იშოვა, რომ კარალიოკს ყიდულობს და რუსეთში გააქვს. ამ საინტერესო კომპოზიციით დავინტერესდით და ბაჩო ქაჯაიას ვესაუბრეთ.
- ბაჩო, როგორ აღმოჩნდი "ტვ 11"-ში?
- მე და ნოდარ გურგენაშვილი "ღამის შოუს სტუდიასთან" ერთად დიდი ხანია ვმუშაობთ. ორი წლის წინაც ვიცოდით, რომ ბიჭები არხის გახსნას აპირებდნენ. სავარაუდოდ ვიცოდით, რომ დავჭირდებოდით, იყო ლაპარაკი სამომავლო თანამშრომლობაზე. ახლა, როდესაც არხი გაიხსნა, ერთ-ერთ ახალ პროექტში მიგვიწვიეს და გვთხოვეს, რომ თანამშრომლობა გაგვეგრძელებინა.
- ხუმრობის ტექსტებს თქვენ წერთ?
- ტექსტებს სცენარისტები წერენ, როგორც სხვა ნებისმიერ პროექტში. ჩვენ ვცდილობთ, ხანადახან ჩვენი იდეაც ჩავამატოთ. მუსიკას წერს ნოდარი, ტექსტს - სცენარისტები და ერთობლივი მუშაობით ვქმნით ახალ პროდუქტს.
- ყველაზე პოპულარული გახდა იმ კაცისადმი მიძღვნილი სიმღერა, კარალიოკის რუსეთში გატანით რომ გამდიდრდა. მისამღერი "რუსეთში გააქვს", როგორც ვხვდები, გამიზნული ავანტიურა იყო. მისამღერი ორნაირად შეიძლება გავიგოთ.
- ვინც როგორ გაიგებს, გაიგოს. გვაქვს იმის პრეტენზია, რომ მართლები ვართ. ჯერ ერთი, კარალიოკი გააქვს და ყიდის და მეორე შემთხვევაშიც არ მგონია, რომ მტყუანი ვიყოთ.
''ღამის შოუს სტუდია'' რამდენიმე წელი გეგმავდა არხის გაკეთებას. თუმცა ყოველთვის ბევრი რამ უშლიდათ ხელს. დაახლოებით ერთი თვის წინ მოახერხეს ეთერში გასვლა. ტელევიზიის სახელწოდება ''ტვ 11'' აიღეს სერიალიდან ''გოგონა გარეუბნიდან''. არხზე მუშაობენ ყველასთვის კარგად ნაცნობი მსახიობები. მათ შორის არიან ბაჩო ქაჯაია და ნოდარ გურგენაშვილი. მათმა ერთ-ერთმა სიმღერამ ინტერნეტსივრცეში დიდი მოწონება დაიმსახურა. სიმღერა მეზობელ რეზოზეა, რომელმაც დიდი ფული იშოვა. ''ზაპოროჟეცი'' გაყიდა და ''მერსედესი'' იყიდა, მრეცხავი ცოლი გაუშვა და მოდელი მოიყვანა. ამდენი ფული კი იმით იშოვა, რომ კარალიოკს ყიდულობს და რუსეთში გააქვს. ამ საინტერესო კომპოზიციით დავინტერესდით და ბაჩო ქაჯაიას ვესაუბრეთ.
- ბაჩო, როგორ აღმოჩნდი ''ტვ 11''-ში?
- მე და ნოდარ გურგენაშვილი ''ღამის შოუს სტუდიასთან'' ერთად დიდი ხანია ვმუშაობთ. ორი წლის წინაც ვიცოდით, რომ ბიჭები არხის გახსნას აპირებდნენ. სავარაუდოდ ვიცოდით, რომ დავჭირდებოდით, იყო ლაპარაკი სამომავლო თანამშრომლობაზე. ახლა, როდესაც არხი გაიხსნა, ერთ-ერთ ახალ პროექტში მიგვიწვიეს და გვთხოვეს, რომ თანამშრომლობა გაგვეგრძელებინა.
- ყველაზე პოპულარული გახდა იმ კაცისადმი მიძღვნილი სიმღერა, კარალიოკის რუსეთში გატანით რომ გამდიდრდა. მისამღერი ''რუსეთში გააქვს'', როგორც ვხვდები, გამიზნული ავანტიურა იყო. მისამღერი ორნაირად შეიძლება გავიგოთ.