რუსეთი ამერიკელი დიპლომატების სატელეფონო საუბრის ჩანაწერების გავრცელებასთან კავშირს უარყოფს
რუსეთი უარყოფს ამერიკელი დიპლომატების სატელეფონო საუბრების მოსმენასა და ქვეყნის ხელისუფლების რაიმე კავშირს ინტერნეტში გავრცელებულ ამერიკელი დიპლომატების სატელეფონო საუბრის ჩანაწერთან. ამის შესახებ რუსეთის ვიცე-პრემიერ დიმიტრი როგოზინის თანაშემწემ დიმიტრი ლოსკუტოვმა განაცხადა.
ამასთან, liga.net-ის ინფორმაციით, დიმიტრი ლოსკუტოვი, რომელმაც აშშ-ის სახელმწიფო მდივან ვიქტორია ნულანდისა და უკრაინაში აშშ-ის ელჩის ჯეფრი პაიეტის სატელეფონო საუბარი გაავრცელა, აღნიშნავს, რომ შემთხვევით წააწყდა ვიდეორგოლს სოციალურ ქსელში.
5 თებერვალს დიმიტრი ლოსკუტოვმა "ტვიტერზე" გაავრცელა ამერიკელი დიპლომატების სატელეფონო საუბარი, რომელიც მანამდე Youtube-ზე იყო ატვირთული. გავრცელებული ინფორმაციით, ჩანაწერში ვიქტორია ნულანდი და ჯეფრი პაიეტი უკრაინაში შექმნილ კრიზისზე საუბრობენ, რა დროსაც ნულანდმა ევროკავშირი უცენზურო სიტყვებით მოიხსენია.
ამასთან, მოგვიანებით აშშ-მა არც უარყო და არც დაადასტურა გავრცელებული ხმები იმის თაობაზე, რომ სატალეფონო ჩანაწერში ქალის ხმა ვიქტორია ნულანდს ეკუთვნოდა, რომელმაც მისთვის მიწერილი სიტყვებისთვის მოიბოდიშა.
აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის წარმომადგენელის ჯეინ ფსაკის განცხადებით, ამერიკელი დიპლომატების სატელეფონო საუბარი რუსეთის მიერ იქნა გავრცელებული.
მომზადებულია liga.net-ის მიხედვით.