სიღნაღში, ლოლაშვილის ქუჩაზე, პოლიციის რაიონული სამმართველოს შენობიდან დაახლოებით 50 მეტრში, მაღაზია გაქურდეს. ფაქტზე აღძრულია სისხლის სამართლის საქმე. გამოძიებას შს სიღნაღის რაიონული სამმართველო აწარმოებს.
როგორც მაღაზიის მეპატრონე ვალერი მდივნიშვილი აცხადებს, სამუშაო კომპიუტერი და სხვადასხვა სახის პროდუქციაა წაღებული. "წუხელ გატეხეს ჩემი მაღაზია. წაღებულია კომპიუტერი თავისი მოწყობილობით, სხვადასხვა სახის ძვირადღირებული ყავა, პარფიუმი, ასევე სიგარეტების 95%, საოჯახო ნივთები, რაც შედარებით ძვირადღირებულია. ახლა ვიყავი პოლიციაში დაკითხვაზე. ზარალი ჩემი ანგარიშით, 5000 ლარამდე უნდა იყოს", - ამბობს მაღაზიის მეპატრონე.
შეგახსენებთ, ბოლო პერიოდში კომერციული ობიექტების ქურდობის რამდენიმე ფაქტი გახმაურდა. გურჯაანში, 4 ივნისს, ბუნებრივი აირის გასამართი სადგური გაძარცვეს, ხოლო 14 ოქტომბერს, ყვარელში, ჭავჭავაძის ქუჩაზე მდებარე სილამაზის სალონი და მაღაზია დააყაჩაღეს.