ნინო ბურჯანაძე - მე შევძელი შეუძლებელი და ქვეყანა გადავარჩინე დაპირისპირებასა და სისხლისღვრას
პრეზიდენტობის კანდიდატი ნინო ბურჯანაძე რეგიონებში შეხვედრებს განაგრძობს. როგორც ნინო ბურჯანაძემ დღეს, წნორში გამართული შეხვედრის შემდეგ ჟურნალისტების შეკითხვის პასუხად განაცხადა, რეგიონებში სიარული და მოსახლეობასთან შეხვედრა მისთვის ყოველთვის მნიშვნელოვანი იყო.
"მე ყოველთვის დავდიოდი რაიონებში, რაც შეეხება პრეზიდენტის მოვალეობის შესრულებას, მე ამ თანამდებობაზე ვიყავი 45 დღის განმავლობაში და მაშინ ჩემი მთავარი ამოცანა და კონსტიტუციით დაკისრებული ვალდებულება იყო, რომ არ დამეშვა სისხლისღვრა, არ დამეშვა დაპირისპირება, რომ ქვეყანა მშვიდობიანად გადასულიყო ერთი რეალობიდან მეორეში და მე ეს ნამდვილად ძალიან წარმატებით შევასრულე. არ მიყვარს ამაზე ლაპარაკი, მაგრამ მე ორჯერ შევძელი ის, რომ ქვეყანა ძალიან სერიოზული კრიზისის დროს საფრთხიდან გამოვიყვანე ისე, რომ მივიყვანე მშვიდობიან ზღურბლამდე. მე ისიც არასოდეს მითქვამს, რომ პრეზიდენტის მოვალეობის დასრულების შემდეგ პატრიარქმა სამების წმინდა საკათედრი ტაძარში საგანგებოდ გადმომცა ხატი და ხაზი გაუსვა იმას, რომ მე შევძელი შეუძლებელი და ქვეყანა გადავარჩინე დაპირისპირებასა და სისხლისღვრას. ეს ჩემთვის ყველაზე დიდი შეფასება და ყველაზე დიდი საჩუქარი იყო", – განაცხადა ბურჯანაძემ.