ახალაია ალასანიას დაემუქრა
"მატროსოვის" ციხეში ბრალდებულის სტატუსით მყოფმა ყოფილმა თავდაცვის მინისტრმა ბაჩანა ახალაიამ მოქმედი თავდაცვის მინისტრი ირაკლი ალასანია კორუფციასა და ქართული ჯარის დანგრევაში დაადანაშაულა.
ყოველ შემთხვევაში, ახალაიას "ფეისბუკის" ოფიციალურ ვებგვერდზე სწორედ ამ სახის ბრალდებები გამოქვეყნდა, რომელშიც ნათქვამია (სტილი დაცულია): "ალასანიამ ააწყო კორუფციაზე დაფუძნებული სისტემა, ტენდერებში გაამარჯვებინა მის საახლობლოს კანონის უხეში დარღვევებით. სწორედ ამიტომ ცხრა თვის მანძილზე რამდენჯერმე მოიწამლა ასობით ჯარისკაცი გაფუჭებული საკვების მიღებით".
როგორც ჩანს, ახალაიას "ფეისბუკის" ოფიციალურ ვებგვერდზე ამ ბრალდებების გამოჩენა უკავშირდება 15 ივლისს თავდაცვის მინისტრ ალასანიას მიერ პრესკონფერენციაზე გაკეთებულ მინიშნებას გაერთიანებული შტაბის ყოფილი უფროსის, გიგი კალანდაძის მისამართით, რომ ახალაიას მინისტრობისას მაღალჩინოსანმა სამხედროებმა ჯარის ბიუჯეტის ხარჯზე სახლები აიშენეს და კეთილმოაწყვეს.