იმერელი დიასაახლისები 1000 -ლარიან ტეკნიკის ვაუჩერებს შემოდგომით ელიან
ბოლო ორი თვეა, იმერეთში 1000 -ლარიანი ტექნიკის ვაუჩერის დარიგებაზე აქტიურად საუბრობენ. იმერელი დიასახლისები ვაუჩერებს, რომლითაც საოჯახო ნივთების შეძენა შეესძლებათ, სექტემბრიდან ელოდებიან. მოსახლეობის ვარაუდი ბოლო დროს ქართული ბანკების მიერ გამოცხადებულმა 0 % -იანი განვადებების აქციებმა კიდევ უფრო გაამძაფრა. ზოგი უარსაც კი ამბობს, შემოდგომამდე განვადებით საოჯახო ნივთის შეძენაზე. "ყველა ლაპარაკობს ამ თემაზე და იმედია, სიმართლე იქნება. სექტემბრიდან დარიგდება, შეიძლება უფრო ადრეც დაარიგონ. ხელზე ფულს ვერ აიღებ, მარტო ტექნიკა შეგიძლია იყიდო", - ამბობენ ქუთაისელი დიასახლისები.
ვის მიერ და რის საფუძველზე მოხდა ინფორმაციის არაოფიციალურად გავრცელება? -ამ კითხვებზე ზუსტი პასუხი არ არსებობს. იმერეთში, "ქართული ოცნების" ოფისების წარმომადგენლები ამბობენ, რომ ასეთი რამ ხელისუფლების უახლოეს გეგმებში არ შედის და ხალხში ხელისუფლების მიმართ ახალი მოლოდინის გაჩენა, შესაძლოა ოპოზიციის ინტერესებს ემსახურებოდეს.
ბოლო ორი თვეა, იმერეთში 1000 -ლარიანი ტექნიკის ვაუჩერის დარიგებაზე აქტიურად საუბრობენ. იმერელი დიასახლისები ვაუჩერებს, რომლითაც  საოჯახო ნივთების შეძენა შეესძლებათ, სექტემბრიდან ელოდებიან. მოსახლეობის ვარაუდი ბოლო დროს ქართული ბანკების მიერ გამოცხადებულმა 0 % -იანი განვადებების აქციებმა კიდევ უფრო გაამძაფრა. ზოგი უარსაც კი ამბობს, შემოდგომამდე განვადებით საოჯახო ნივთის შეძენაზე. "ყველა ლაპარაკობს ამ თემაზე და იმედია, სიმართლე იქნება. სექტემბრიდან დარიგდება, შეიძლება უფრო ადრეც დაარიგონ. ხელზე ფულს ვერ აიღებ, მარტო ტექნიკა შეგიძლია იყიდო", - ამბობენ ქუთაისელი დიასახლისები.