ანდრო ბარნოვი კოკა ყანდიაშვილის განცხადებას საზოგადოების სიცრუეში შეყვანის მცდელობად მიიჩნევს
საქართველოს პრეზიდენტის ადმინიტრაციის ხელმძღვანელი ანდრო ბარნოვი კოკა ყანდიაშვილის მიერ "ფეისბუქზე" გამოქვეყნებულ განცხადებას საზოგადოების სიცრუეში შეყვანის მცდელობას უწოდებს.
როგორც ანდრო ბარნოვმა დღევანდელ პრესკონფერენციაზე განაცხადა, დილიდან "ყვითელ პრესაში" გავრცელდა ვერსიები, რომ პრეზიდენტის ადმინისტრაციის რომელიმე თანამშრომელი შესაძლოა კავშირში იყოს მუქარის შემცველი ვიდეოკლიპების გავრცელებასთან, რაზე რეაგირებასაც პრეზიდენტის ადმინისტრაცია არ აპირებდა.
მისი განმარტებით, ოფიციალური განცხადების გაკეთება მას შემდეგ გადაწყდა, რაც გავრცელებული ინფორმაციის "ტირაჟირება" ოფიციალურმა პირებმა დაიწყეს.
"მინდა შეგახსენოთ, ვინ არის კოკა ყანდიაშვილი - ის შევარდნაძის დროინდელი კადრია, რომელიც პრემიერმა მთავარ პიარად აირჩია. დღეს ის არის ოფიციალური პირი, მთავარი პიარდირიჟორი და კანცელარიის საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსი არის მისი თანამდებობა. პრეზიდენტის ადმინისტრაციიდან არავინ დაკითხულა და დაკითხვაზეც არავინ დაუბარებიათ. როდესაც ასეთი განცხადებები ვრცელდება და ამას იმეორებს ოფიციალური პირი, რომელიც პრემიერთან ყოველდღიურ კონტაქტშია და პასუხისმგებელია იმაზე, რა მესიჯებს აწვდის მთავრობა და პრემიერი საზოგადოებას, არის თუ არა ეს საზოგადოების სიცრუეში ცხოვრება, რომლის გამეორებაც პრემიერს ხშირად უყვარს. ოფიციალური პირის განცხადებას უნდა უძღოდეს ოფიციალური ქმედება, რაც სახეზე არ გვაქვს. ეს არის ყვითელი პრესის ინფორმაცია, რომელსაც ტირაჟირებას უკეთებს ოფიციალური პირი", - აღნიშნა ანდრო ბარნოვმა.
საქართველოს მთავრობის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსმა კოკა ყანდიაშვილმა განცხადება "ფეისბუქში" საკუთარ გვერდზე დღეს გაავრცელა. "სამწუხაროა, რომ პრეზიდენტის ადმინისტრაციის თანამშრომელი, "მოდელირებული ქრონიკის" ერთ-ერთი შემქმნელი, გიორგი არველაძის გუნდიდან (როგორც ინტერნეტ სააგენტოები და გაზეთი "ვერსია" იუწყება) - იკვეთება ამ "ვიდეო-საძაგლობის" შემქმნელად და გამავრცელებლად. იმედია, გამოძიება - რომელსაც აწარმოებს შსს, დროულად დაადგენს როგორც შემსრულებლების, ისე დამკვეთების ვინაობას. პ.ს. დარჩიაშვილის და სხვა ნაცაქტივისტების ბოდვაზე კი, - პასუხი უბრალოდ უხერხულია", - წერს ყანდიაშვილი.