ქუთაისში მცხოვრები დევნილი საქართველოს მოქალაქეობაზე უარს ამბობს
ქუთაისში, ყოფილი მუსიკალური სკოლის შენობაში მცხოვრები, აფხაზეთიდან დევნილი ვალერი ჭკადუა საქართველოს მოქალაქეობაზე უარს ამბობს. მიზეზად კი 20 წლის მანძილზე, საქართველოს ხელისუფლების მხრიდან მისი პრობლემების იგნორირებას ასახელებს.
"მოხსნილი იყოს ჩემზე საქართველოს მოქალაქეობა და მიცემული იყოს ცნობა ჩემი აფხაზეთის ავტონომიურ რესპუბლიკაში დაბრუნების შესახებ. გთხოვთ გაითვალისწინოთ ჩემი თხოვნა და ამისრულოთ "ქართული ოცნება" აფხაზეთში", - ნათქვამია განცხადებაში, რომელიც რამდენიმე ეგზემპლარად, პრემიერ-მინისტრ ბიძინა ივანიშვილის, იუსტიციის მინისტრ თეა წულუკიანისა და ლტოლვილთა და განსახლების მინისტრ დავით დარახველიძეს სახელზეა დაწერილი.
"მოხსნილი იყოს ჩემზე საქართველოს მოქალაქეობა და მიცემული იყოს ცნობა ჩემი აფხაზეთის ავტონომიურ რესპუბლიკაში დაბრუნების შესახებ. გთხოვთ გაითვალისწინოთ ჩემი თხოვნა და ამისრულოთ "ქართული ოცნება" აფხაზეთში", - ნათქვამია  განცხადებაში, რომელიც რამდენიმე ეგზემპლარად, პრემიერ-მინისტრ ბიძინა ივანიშვილის, იუსტიციის მინისტრ თეა წულუკიანისა და ლტოლვილთა და განსახლების მინისტრ დავით დარახველიძეს სახელზეა დაწერილი.