"საქართველოს საგარეო უწყება ინსტრუქციებს კარასინისგან არ იღებს"
საქართველოს საგარეო უწყება არ იღებს ინსტრუქციებს ბატონი კარასინისგან, - ამის შესახებ საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე თამარ ბერუჩაშვილმა რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე გრიგორი კარასინის მიერ ოკუპირებული ტერიტორიების შესახებ კანონთან დაკავშირებით გამოთქმულ პრეტენზიებზე კომენტირებისას განაცხადა.
მისივე განმარტებით, საქართველოს მთავრობის გადასაწყვეტია, რა ტიპის კანონებს მიიღებს და განახორციელებს კონკრეტულ ტერიტორიებთან მიმართებაში. რაც შეეხება გრიგორი კარასინსა და ზურაბ აბაშიძეს შორის გუშინ გამართულ შეხვედრას, მინისტრის მოადგილის შეფასებით, პროგრესი მოკრძალებულია, მაგრამ რუსეთის კონსტრუქციულობის იმედი აქვთ.
"რასაკვირველია, პროგრესი არის მოკრძალებული, მაგრამ ესაა პროცესი, რომელშიც საქართველო ჩაერთო. იმედი გვაქვს რუსეთიც იქნება კონსტრუქციული ამ ნაბიჯების გათვალისწინებით", - აღნიშნა ბერუჩაშვილმა.