ზაზა ხუციშვილი: "ამ აქციაზე ნაცმოძრაობის "ნახლებნიკები" თუ მივლენ"
მუსიკოსმა, ჯგუფ "ვაკის პარკის" სოლისტმა ზაზა ხუციშვილმა, რომელსაც ტელეკომპანია "მაესტროზე" გადაცემა "პირდაპირი საუბრები" მიჰყავდა, ამავე ტელეკომპანიის მუსიკალურ გადაცემა "მაგთიფანში" გადაინაცვლა.
- მუსიკალურ პროექტ "მაგთიფანის" დირექტორი ვარ. კონკურსანტების მომზადების დონით მეც და პედაგოგთა ჯგუფიც ძალიან კმაყოფილი ვართ - ნიჭიერი და საინტერესო ადამიანები არიან. ამ პროექტის მიზანია, ეს ახალგაზრდები პროფესიონალ მუსიკოსებად ჩამოყალიბდნენ. პროექტის დასრულების შემდეგ კი შევეცდებით, მათ მუსიკალურ კარიერაზე ვიზრუნოთ. ანუ შეიქმნება ჯგუფი, რომლის სოლისტიც ამ პროექტის გამარჯვებული იქნება, დანარჩენი წევრები ამავე პროექტის მონაწილეებისგან აირჩევა. ტელეკომპანია "მაესტრო" ხელს შეუწყობს მათ, ჰქონდეთ კარგი რეპერტუარი და კონცერტები.
- გასულ წლებში მსგავსი შოუებისადმი ნდობის ხარისხი დაბალი იყო, რადგან არაერთხელ თქმულა და თვითონ მონაწილეებსაც გაუპროტესტებიათ, რომ კონკურსი არაობიექტურად, ნაცნობობითა და "ჩაწყობით" მიმდინარეობდა...
- მაქსიმალურად მობილიზებული ვართ, რომ ყველა შემსრულებელს მიეცეს საშუალება, თავისი ნიჭით და შესაძლებობით მოიპოვოს პოპულარობა. არ ვიცი, რა ხდებოდა სხვა პროექტებში, მაგრამ როდესაც მუსიკალურ პროექტ "ვარსკვლავების აკადემიის" ჟიურის წევრი გახლდით, მირეკავდნენ თხოვნით, ამა თუ იმ კონკურსანტს "ყურადღება მიაქციეო", რაზეც მკაცრ უარს ვუცხადებდი. ნაცნობობის ხარჯზე ნიჭიერ კონკურსანტს ქულებს ვერასდროს დავაკლებ და შედარებით უნიჭოს ხელს ვერ შევუწყობ. ასე რომ, ვპირდები "მაგთიფანის" მაყურებელს, ამ პროექტში მსგავსი არაფერი მოხდება და ყველაზე ნიჭიერი გაიმარჯვებს. ანალოგიური მიდგომა აქვს ამ საკითხზე ტელეკომპანია "მაესტროს" წარმომადგენლებსაც. სხვათა შორის, ამ ტელეკომპანიის ეთერში კიდევ ერთი შესანიშნავი მუსიკალური პროექტი დაიწყება, დაკონკრეტებისგან კი ჯერჯერობით თავს შევიკავებ.
- არჩევნების შემდეგ წინა ხელისუფლების მხარდამჭერი მომღერლებიდან არავის მოუმართავს?