კახა ბენდუქიძემ სტუდენტებს ბრძოლისკენ მოუწოდა
აგრარული უნივერსიტეტის მფლობელმა კახა ბენდუქიძემ სტუდენტებს ბრძოლის გაგრძელებისკენ მოუწოდა. ბენდუქიძე სტუდენტებს ცოტა ხნის წინ შეხვდა და მათ სიტყვით მიმართა.
როგორც კახა ბენდუქიძემ აღნიშნა, უნდა გაგრძელდეს ბრძოლა, რათა არ შეიქმნას განცდა იმისა, რომ ყველაფერი მოგვარებულია და შეიძლება რაღაც ჩაიფარცხოს.
"ლაპარაკი არ არის იმაზე, ბენდუქიძეს აწყენინებენ თუ არა. მე უფრო უარესი უბედურებები დამმართნია და ჩემი წყენინება არც ისე ადვილია. აქ პრობლემაა ის, რომ თქვენ სწავლის საშუალება არ გექნებათ", - მიმართა ბენდუქიძემ სტუდენტებს.
მისი თქმით, მნიშვნელოვანია, რომ სტუდენტების აქტიურობა არა თუ შემცირდეს, არამედ გაძლიერდეს, რადგან როდესაც სტუდენტები ქუჩაში იდგნენ, ამან უკვე შედეგი გამოიღო. ბენდუქიძის შეფასებით, სამარცხვინოა ავტორიზაციის ცენტრის დასკვნა უნივერსიტეტთან დაკავშირებით. მისი თქმით, საუბარი იმაზე, რომ ავტორიზაცია არ გაუქმებულა, არამედ შეჩერებულია, არის მტკნარი სიცრუე, რადგან სხდომაზე კენჭი უყარეს ავტორიზაციის გაუქმებას და როგორც ასეთი - შეჩერება საერთოდ არ არსებობს და არ შეიძლება.
ბენდუქიძის თქმით, ასევე ის, რომ სწავლის გაგრძელება სემესტრის ბოლომდე იქნება შესაძლებელი, ესეც სიცრუეა და არ შეესაბამება კანონმდებლობას და ასეთი განცხადებები კეთდება მხოლოდ სტუდენტების დასაწყნარებლად, რადგან როდესაც ავტორიზაცია წყდება, სწავლა უნდა შეჩერდეს, თუმცა, ბენდუქიძე იმასაც ამბობს, რომ მათ უკვე თავი ჩიხში შეიყვანეს.
მისივე თქმით, ისინი მიმართავენ ყველანაირ სამართლებრივ გზებს. ასევე, დაიწყება პროცედურები, რათა საჭიროების შემთხვევაში აგრარული უნივერსიტეტის სტუდენტები გადაიყვანონ თავისუფალ უნივერსიტეტში.
კახა ბენდუქიძეს სტუდენტები ტაშითა და ოვაციებით შეხვდნენ და ასევე ტაშით გააცილეს.