დედაქალაქის მერისთვის ბრალის წაყენების გამო, "ნაციონალური მოძრაობის" დეპუტატები ქუთაისიდან თბილისში ბრუნდებიან
დედაქალაქის მერისთვის ბრალის წაყენების გადაწყვეტილების გამო, "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" დეპუტატები პარლამენტის სხდომას ტოვებენ და თბილისში ბრუნებიან.
პარლამენტიდან წასვლის წინ კი, მათ შეფასებები გააკეთეს და მიღებული გადაწყვეტილება ოპოზიციის განადგურების მცდელობად შეაფასეს.
როგორც "ნაციონალური მოძრაობის" ერთ-ერთმა ლიდერმა, მიხეილ მაჭავარიანმა ჟურნალისტებს განუცხადა, ოპოზიციაზე ხელისუფლების მხრიდან პოლიტიკური ზეწოლა გრძელდება. მან ზეწოლა დაუკავშირა როგორც კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის მიზანს, ასევე 19 აპრილისათვის დაგეგმილ ღონისძიებას.
მაჭავარიანმა აბსურდული უწოდა გიგი უგულავას წინააღმდეგ წაყენებულ ბრალდებებს და აღნიშნა, რომ ის არის მერი, რომელიც დედაქალაქის მოსახლეობის მიერ არის არჩეული.
აბსურდულად აფასებს სამართალდამცავების ბრალდებას "ნაციონალური მოძრაობის" კიდევ ერთი ლიდერი პავლე კუბლაშვილი, რომლის თქმითაც, პრემიერ-მინისტრი თავის დაპირებას ასრულებს - ყველაფერს გააკეთებს იმისთვის, რომ "ნაციონალური მოძრაობა" აღარ არსებობდეს.
კუბლაშვილის თქმით, "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა" თავის მხრივ იქნება თანმიმდევრული როგორც შეფასებებში, ასევე გადაწყვეტილებებში და თანაგუნდელს დაუდგება გვერდში.
"ნაციონალური მოძრაობის" დეპუტატები პარლამენტის სხდომათა დარბაზიდან, სადაც სესია ამ წუთებშიც გრძელდება, ცოტა ხნის წინ გამოვიდნენ.