"ჩემი შვილების ახლო მეგობარს ეძებდნენ რამდენიმე საათია... სხვათა შორის, მეუფე დიმიტრის შვილიშვილი და პატრიარქის შვილთაშვილია" - ეკა კვესიტაძე
ჟურნალისტი ეკა კვესიტაძე წერს, რომ გუშინდელი საპროტესტო აქციის შემდეგ მისი შვილის ახლო მეგობარს ილია ოხანაშვილს ეძებენ.
"ჩემი შვილების ახლო მეგობარს, ილია ოხანაშვილს ეძებდნენ რამდენიმე საათი. როგორც გავარკვიეთ დაკავებულია. სხვათა შორის, მეუფე დიმიტრის შვილიშვილი და პატრიარქის შვილთაშვილია" - წერს ეკა კვესიტაძე.
შეგახსენებთ, 29 ნოემბერს, საპროტესტო აქცია რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის წინ 19:00 საათზე დაიწყო. ადგილზე ვითარება არაერთხელ დაიძაბა პროტესტის მონაწილეებსა და სამართალდამცველებს შორის. მომიტინგეების დაშლა სპეცრაზმმა დაახლოებით, ღამის, 12:00 საათისთვის დაიწყო. დემონსტრანტების წინააღმდეგ არაერთხელ გამოიყენეს წყლის ჭავლი და სპეციალური საშუალებები.
თავის მხრივ დემონსტრანტები საპოლიციო ძალების მისამართით პიროტექნიკას და სხვადასხვა საგნებს ისროდნენ, მომიტინგეები ცდილობდნენ სხვადასხვა კონსტრუქციით ბარიკადების აღმართვასაც, რათა სპეცრაზმისთვის გზა ჩაეხერგათ. სამართალდამცველები აქციის მიმდინარეობისას პერიოდულად აკავებდნენ მომიტინგეებს, არიან დაშავებულებიც, თუმცა მათი რაოდენობა ჯერჯერობით უცნობია.