ბოლო 2 საათში პარიზში საქართველოს ჰიმნი მეორედ გაჟღერდა. საქართველომ ოლიმპიადაზე დღეს კიდევ ერთ ოქროს მედალი მოიპოვა. ძალოსანი ლაშა ტალახაძე(+102) ზედიზედ მესამედ გახდა ოლიმპიური ჩემპიონი. სპორტსმენმა ატაცში 215 კგ დააფიქსირა, აკვრაში 255 დაძლია, ორჭიდის ჯამში კი 470 დააგროვა და მესამე ოლიმპიური მედალი მოიპოვა.
ამასთან, ლაშა ტალახაძე შვიდგზის მსოფლიო და შვიდგზის ევროპის ჩემპიონია.
ამ დროისთვის საქართველოს ოლიმპიადაზე უკვე 3 ოქროს, 2 ვერცხლის და 1 ბრინჯაოს მედალი აქვს.
დისლაიქები შსაძლოა იმიტომ დაგიწერეს რომ შენი სხვა კომენტარები ისეთი უმსგავსო და უნიჭოა რომ არ გაიშვას შენი მილოცვაო სპორტი კარგია მაგრამ ღრსება არ უნდა დაკარგო ალბატ ტროლო გონიხარ ბევრს და ეს სამარცხვინოა. სპორტსმენმაც უნდა შიგნოს ეს!!!
სულით და გულით ვულოცავ ჩვენს სახელოვან სპორტსმენებს და სრულიად საქართველოს პარიზის ოლიმპიადაზე მოპოვებულ უდიდეს წარმატებებს: 3 ოქრო, 3 ვერცხლი და ერთი ბრინჯაო!!! ჯერ არნახული შედეგია!!!
ოლიმპიადის დაწყებამდე კომენტარებში დავწერე, რომ:
„პირადად ჩემი მოსაზრებით რეალურად დიდი შანსია ოქროს მოპოვება ძალოსნობაში (ლაშა ტალახაძე), ძიუდოში (ლაშა ბექაური), თავისუფალ ჭიდაობაში (გენო პეტრიაშვილი) და შესაძლოა ფარიკაობაში (სანდრო ბაზაძე).
რაც შეეხება ვერცხლისა და ბრინჯაოს მედლების მოპოვებას სავსებით შესაძლებელია სხვა სპორტსმენების მიერ ძიუდოსა და ჭიდაობაში“.
თითქმის 100 პროცენტიანი სიზუსტეა!