პროკურატურამ ცაგერში, ძმის მკვლელობის საქმეზე დაკავებულს ბრალდება წარუდგინა - მას 16-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთა ემუქრება
საქართველოს პროკურატურამ, ცაგერში მომხდარი ოჯახის წევრის განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ერთ პირს ბრალდება წარუდგინა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ 27 ივლისს, ცაგერის მუნიციპალიტეტის, სოფელ მახაშში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ბრალდებულმა ნაჯახის გამოყენებით ყელის არეში დაზიანება მიაყენა ძმას, რომელიც შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
"სამართალდამცველებმა, ბრალდებული 27 ივლისს დააკავეს, მას ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა, 109-ე მუხლის „კ“ ქვეპუნქტით (განზრახ მკვლელობა დამამძიმებელ გარემოებაში) წარედგინა, რაც სასჯელის სახედ და ზომად 16-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პროკურატურამ ბრალდებულისთვის აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის შეფარდების შუამდგომლობით სასამართლოს უკვე მიმართა", - ნათქვამია ინფორმაციაში, რომელსაც პროკურატურა ავრცელებს.
ადგილობრივები ჰყვებიან, რომ ძმებს შორის სიტყვიერი დაპირისპირება რამდენიმე წუთის განმავლობაში გრძელდებოდა, შემდეგ კი ერთმა მეორეს ნაჯახით მრავლობითი ჭრილობები მიაყენა. დაჭრილი ახალგაზრდა ადგილზე გარდაიცვალა.