“ერთ პოპულარულ სპორტსმენს გაქოცებას უპირებენ, არც ისაა გამორიცხული, კარიერა ნაადრევად დაამთავრებინონ და ახლავე სიაში ჩაწერონ“ - რომან გოცირიძე
“ერთ პოპულარულ სპორტსმენს გაქოცებას უპირებენ, არც ისაა გამორიცხული, კარიერა ნაადრევად დაამთავრებინონ და ახლავე სიაში ჩაწერონ“ - ამის შესახებ ოპოზიციონერი დეპუტატი რომან გოცირიძე “ფეისბუქზე“ წერს და აღნიშნავს, რომ “თუ გინდა, რომ ერთ დროს საყვარელი სპორტსმენი ქვეყნის უმეტესობას შესძულდე, დეპუტატი უნდა გახდე“.
აღსანიშნავია, რომ დეპუტატი არ აკონკრეტებს, თუ რომელ მოქმედ პოპულარულ სპორტსმენზეა მის სტატუსში საუბარი:
“ამბობენ, სიყვარულიდან სიძულვილამდე ერთი ნაბიჯიაო.
თუ გინდა, რომ ერთ დროს საყვარელი სპორტსმენი ქვეყნის უმეტესობას შესძულდე, დეპუტატი უნდა გახდე. თავად დეპუტატობა კი არ არის სიძულვილის წყარო, არამედ ის, რის გაკეთებასაც გაიძულებენ. შეუძლიათ ფიზიკური ძალის მქონე ძალადობისთვის გამოგიყენონ, შეუძლიათ “ხალხის ძალის” მსგავს წარმონაქმნში გაწევრიანება მოგთხოვონ და სამუდამოდ მოღალატის იარლიყი დაირტყა ზურგზე, შეუძლიათ რუსულ ან სხვა ანტისახელმწიფოებრივ კანონებზე გაიძულონ მხარდაჭერა. მერ მოხდება ისე, როცა აპლოდისმენტებს ნაჩვევ ადამიანს ქუშაში გამოსვლისას დაგისტვენენ. ეს საუკეთესო შემთხვევაში.
ახლა ვამჩნევ, რომ ერთ პოპულარულ სპორტსმენს გაქოცებას უპირებენ. არც ისაა გამორიცხული, კარიერა ნაადრევად დაამთავრებინონ და ახლავე სიაში ჩაწერონ.
ზემოთ ნათქვამი, ალბათ ხალხური გამონათქვამი, ფროიდმა კიდევ უფრო განავრცო: “სიყვარულიდან სიძულვილამდე ერთი ნაბიჯია, ხოლო სიძულვილიდან სიყვარულამდე კილომეტრობით ნაბიჯი”!“ - წერს რომან გოცირიძე.