"მთელი ევროკავშირი ძალიან კრიტიკულად ვუყურებთ ე.წ. აგენტების შესახებ კანონს - დიდი იმედი გვაქვს, რომ მას არ მიიღებს საქართველო" - რა თქვა ოლაფ შოლცმა კობახიძესთან შეხვედრისას
ჩვენ, მთელი ევროკავშირი ძალიან კრიტიკულად ვუყურებთ ე.წ. აგენტების შესახებ კანონს, - ამის შესახებ განცხადება გერმანიის კანცლერმა ოლაფ შოლცმა საქართველოს პრემიერ-მინისტრთან ერთად გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადა.
• მისივე თქმით, "მას შემდეგ რაც ეს კანონის მიღება შეჩერდა, ძალიან დიდი იმედი ჰქონდა, რომ ის აღარ დადგებოდა დღის წესრიგში“.
"ახალი კანონპროექტი, ფაქტობრივად, არ შეცვლილა და ის თითქმის იგივეა, რაც შარშან და ძალიან დიდი იმედი გვაქვს, რომ ამ კანონს არ მიიღებს საქართველო და პარლამენტი გაითვალისწინებს ჩვენი და საქართველოს მოსახლეობის კრიტიკულ პოზიციას. ამიტომ ჩვენს საუბარში კიდევ ერთხელ გავუსვი ხაზი სამოქალაქო საზოგადოების მნიშვნელობას და ოპოზიციისა და მთავრობის თანამშრომლობას, რომელიც ძალიან მნიშვნელოვანია საზოგადოებრივი განვითარებისთვის“, - აღნიშნა გერმანიის კანცლერმა.
ბატონო შოლც, ალბათ დემოკრატიის ,,უმაღლესი'' გამოვლინებაა, სხვა ქვეყნის კანონმდებლობაში ხელის ფათური? უკრაინა ხომ გადჩეხეთ ,,ღვინიასავით'' და ახლა საქართველოს ექაჩებით? ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსში გვაქვს კიდევ შესწორებები შესატანი და შეიძლება, რომ შევიტანოთ?