დღეიდან, დედაქალაქში მოქმედ მუნიციპალური ტრანსპორტის ხუთ მარშრუტს ავტობუსები დაემატება და მოცდის ინტერვალი შემცირდება - ამის შესახებ ინფორმაციას თბილისის მერია ავრცელებს.
ავტობუსების რაოდენობა N309, N310, N370, N381 და N388 მარშრუტებზე იზრდება. პირველი ორი მარშრუტის შემთხვევაში, მოლოდინის დრო შემცირდება 8 წუთამდე, N370-ზე - 15 წუთამდე, N381-ზე - 17 წუთამდე, ხოლო N388-ზე - 10 წუთამდე.
აღსანიშნავია, რომ მას შემდეგ, რაც დედაქალაქის მოსახლეობას 50 ერთეული 18-მეტრიანი ავტობუსი ემსახურება, გამოთავისუფლებული რესურსი სწორედ იმ მარშრუტებზე ნაწილდება, სადაც ყველაზე დიდი დატვირთვა ფიქსირდება. ეს ის 12-მეტრიანი ავტობუსებია, რომლებიც მანამდე N301, N302, N308-სა და N314-ზე მოძრაობდნენ.
გილოცავთ! ჩაიცვით მოხერხებული ფეხსაცმელი და შევუყვეთ აღმართს... აბა, საცობში საათობით დგომა მოსაბეზრებელია!
კალაძეს შოფრები არ ყავს თვარა რავარც გამოჩნდება ვინცხა ეგრევე თქვენ მარშუტზე გომოუშვებს. დიდი მადლობა ბიძინას ბაღანე კალაძეს! მასტე არაა სიმონ. აა?