თბილისში, რესტორან "არაგვის" ტერიტორიაზე 5 ცათამბჯენის მშენებლობა იგეგმება - რა არის ცნობილი პროექტის შესახებ
თბილისში, ჰეიდარ ალიევის სანაპიროზე, რესტორან "არაგვის" ტერიტორიაზე 5 ცათამბჯენის მშენებლობა იგეგმება.
პროექტის განხორციელებაზე მერიას ჯერ თანხმობა არ გაუცია, თუმცა შესაბამის სამსახურებში განაშენიანების რეგულირების გეგმის გეგმარებითი დავალება იანვრის ბოლოს არის წარდგენილი.
როგორც დოკუმენტშია აღნიშნული, საპროექტო ტერიტორიის არეალი 58 859 კვ.მეტრს შეადგენს.
"საპროექტო ტერიტორიას აღმოსავლეთით მიუყვება ჰეიდარ ალიევის სანაპირო, დასავლეთით მდებარეობს ცირკის შენობა, ჩრდილოეთით - „ქინგ დევიდის“ რეზიდენციები, ხოლო სამხრეთით - გმირთა მოედანი და ლაგუნა ვერე... განაგრძეთ კითხვა
----
თავი დაანებეთ თბილისს,ხომ ხედავთ ეს ლამაზი ქალაქი,როგორ მახინჯდება ამ კორპუსებით,განსაკუთრებით მტკვრის მარჯვენა სანაპიროს უბნები,მთაწმინდა, სოლოლაკი, ვერა, ვაკე ,ბაგები,ხომ შეიძლება დროებით თბილისში შეაჩეროთ ახალი მშენებლობები.ნებართვის გაცემის უფლება ჩამოერთვათ ქალაქის თბილისის საკრებულოს და გადაეცეს ცენტრალურ ხელისუფლებას,მინისტრთა კაბინეტს,მხოლოდ მისი გადაწყვეტილებით მოხდეს დედაქალაქში ახალ მშენებლობებზე ნებართვის გაცემა,
კაკულიას დეიდაშვილი
ისეთი სურათი იმზირება, ცოტა ხანში თბილისი ერთი გაიზმორება და თავად ჩამოიბერტყავს ამ სიმახინჯეებს, ამიტომ, ქართველებო, დაუბრუნდით თქვენს ნასახლარებს სოფლებში! ,,კარენოი" თბილისელები და უცხო ხალხი დარჩეს, არ გვენანება მაგათთვის მოწამლული ჰაერი და ნანგრევები!