ზემფირამ რუსეთის ფედერაციის იუსტიციის სამინისტროს წინააღმდეგ სარჩელი შეიტანა. მომღერალი უცხოეთის აგენტის სტატუსის მოხსნას ითხოვს. ამის შესახებ TASS მოსკოვის ზამოსკვორეცკის სასამართლოს პრესსამსახურზე დაყრდნობით იუწყება.
მომღერალი უცხოელი აგენტების სიაში 10 თებერვალს მოხვდა. იუსტიციის სამინისტროს განცხადებაში ნათქვამია, რომ ზემფირა, რომლის სრული სახელია ზემფირა რამაზანოვა, ღიად უჭერდა მხარს უკრაინას, ის მართავდა კონცერტებს არამეგობრულ ქვეყნებში, საუბრობდა სპეცოპერაციის წინააღმდეგ და მას მხარს უჭერდნენ უცხოური წყაროები.
სარჩელში მომღერალი სამინისტროს გადაწყვეტილების უკანონოდ აღიარებას ითხოვს. როდის გაიმართება საქმის სხდომა, ჯერჯერობით უცნობია. სარჩელის განხილვის თარიღი ჯერჯერობით დადგენილი არ არის.
შეგახსენებთ, რომ ზემფირამ მეგობართან რენატა ლიტვინოვასთან ერთად რუსეთი ომისს დაწყების შემდეგ დატოვა. ის ღიად გმობს რუსეთის მიერ დაწყებულ საომარ ქმედებებს უკრაინაში. პარიზში მცხოვრები მომღერალი აქტიურად გამოდის კონცერტებით სხვადასხვა ქვეყანაში. გასულ წელს, ლონდონში გამართულ კონცერტზე, ზემფირამ აღიარა თავისი სიყვარული რუსეთის მიმართ, რომელიც, მისი აზრით, "თავის თავს ინადგურებს" და უკრაინას მხარდაჭერა გამოუცხადა.
რა მეგობარი? ეს ქალები ხომ ოფიციალურად დაქორწინდნენ და შვედეთში მოაწერეს ხელი. რუსეთიდან წასვლის ძირითადი მიზეზიც ეგაა ალბათ. ვის უჩივის?
დაწერეთ რა პირდაპირ, მეგობარი კი არა ცოლია ლიტვინოვა
ისე სასამართლო პროცესი მოსკოვში უნდა გაიმართოს? მოიგებს აუცილებლად :))))