"შემიძლია სრულიად ნათლად და დარწმუნებით ვთქვა, ნატოს დღის წესრიგში საქართველო ძალიან მაღლა დგას" - აპატურაი
შემიძლია სრულიად ნათლად და დარწმუნებით ვთქვა, რომ ნატოს დღის წესრიგში საქართველო ყოველდღიურად ძალიან მაღლა დგას. ამის შესახებ ნატოს გენერალური მდივნის თანაშემწემ უსაფრთხოების თანამედროვე გამოწვევების საკითხებში, ჯეიმ აპატურაიმ ჟურნალისტებთან საუბარში განაცხადა.
მისი თქმით, ნატო საქართველოსთან თანამშრომლობას ზრდის.
“შემიძლია სრულიად ნათლად და დარწმუნებით ვთქვა, რომ ნატოს დღის წესრიგში საქართველო ყოველდღიურად ძალიან მაღლა დგას - საბჭოს დონეზე ყველა შეხვედრაზე, როდესაც ჩართულობაზე ვსაუბრობთ, მათ შორის მეზობლებზე რუსეთის ცუდი გავლენის კონტექსტში. უკვე გადავწყვიტეთ, რომ საქართველოსთან თანამშრომლობა გავზარდოთ, ამას ვაკეთებთ. ვიცი, რომ მიდის საუბარი, ამ გაძლიერებული თანამშრომლობის პროგრამას მეტი ხორცი შეესხას.
როგორი პოლიტიკური ენა იქნება [ვილნიუსის სამიტზე], რომელიც ღია კარის პოლიტიკას შეეხება, გულწრფელად არ ვიცი. დოკუმენტის წინასწარი ვარიანტიც არ არის წარდგენილი, მაგრამ ნათელია, ბუქარესტის [სამიტის] პირობა, რომ საქართველო ნატოს წევრი გახდება, რჩება და ამის არანაირ ცვლილებას არ ველი. ასე რომ, დაველოდოთ და ვნახოთ როგორი ენა იქნება”, - განაცხადა აპატურაიმ.
თერჯოლელი
საქართველო მაღლა დგას,მაგრამ ნატოს კარებში ვერ შევდივართ,ქარს დაუკეტია და გასაღებიც ვერ იპოვნეს,დაკარგულა და გვეუბნებიან:სანამ არ ვიპოვნით მანამდე უნდა დაგველოდოთო,ჩვენც დაველოდოთ,იპოვნიან ალბათ,მითუმეტეს გასაღების პოვნისთვის ტენდერი ყოფილა გამოცხადებული.