თამარ ბაჩალიაშვილის საქმის ყოფილმა გამომძიებელმა პროკურატურაში გამოკითხვაზე უარი თქვა
2020 წელს გარდაცვლილი პროგრამისტის თამარ ბაჩალიაშვილის საქმეზე ყოფილი გამომძიებლის სერგო შუბითიძის გამოკითხვა მაგისტრატი მოსამართლის წინაშე მოხდება. როგორც მისმა ადვოკატმა, მარიამ მაღრაძემ ჟურნალისტებს განუცხადა, თბილისის პროკურატურაში სერგო შუბითიძეს დღეს ჩვენება არ მიუცია, რადგან მისი სურვილია, რომ მაგისტრატი მოსამართლის წინაშე უპასუხოს გამოძიების შეკითხვებს.
"ამ ეტაპზე სერგო შუბითიძეს ჩვენება არ მიუცია, მას სასამართლოში გამოკითხავენ. ჩვენი მოთხოვნა და მისი სურვილი იყო, რომ მან ჩვენება მისცეს უშუალოდ სასამართლოს, მაგისტრატი მოსამართლის წინაშე და იქ მოხდეს მისი გამოკითხვა", - განაცხადა ადვოკატმა.
თავად სერგო შუბითიძეს თბილისის პროკურატურიდან გამოსვლის შემდეგ მედიასთან კომენტარი არ გაუკეთებია.
შეგახსენებთ, რომ თბილისის პროკურატურამ თამარ ბაჩალიაშვილის გარდაცვალების სისხლის სამართლის საქმეზე მტკიცებულებათა შესაძლო ფალსიფიკაციის ფაქტზე გამოძიება დაიწყო და გამოკითხვაზე გამომძიებელი სერგო შუბითიძე დაიბარა.
პროკურატურის განცხადებით, თამარ ბაჩალიაშვილის გარდაცვალების სისხლის სამართლის საქმეზე გამომძიებელ სერგო შუბითიძის მიერ "არ ჩატარებულა არცერთი ისეთი საგამოძიებო მოქმედება, რომლის შედეგიც რაიმე სახის გავლენას მოახდენდა პროკურატურის მიერ ჩატარებული გამოძიებით დადგენილ გარემოებებზე“.
ამასთან, როგორც პროკურატურის მიერ გავრცელებულ განცხადებაშია აღნიშნული, შუბითიძე გამოძიების პერიოდში ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს გმს განყოფილების დეტექტივ-გამომძიებლის თანამდებობას იკავებდა.
ცნობისთვის, ტელეკომპანია "ფორმულასთან" ინტერვიუში გარდაცვლილი თამარ ბაჩალიაშვილის საქმის ყოფილმა გამომძიებელმა, სერგო შუბითიძემ განაცხადა, რომ ბაჩალიაშვილის თვითმკვლელობის ვერსიის არ სჯერა. შუბითიძის განმარტებით, ამ საქმესთან დაკავშირებით ბევრი საეჭვო გარემოებაა.
Ვაახ
Რა ქვეყანაში ვცხოვრობთ, გამომძიებელი რომელიც საქმეს იძიებდა პროკურატურამ დაიბარა რომ გაერკვია რაში იყო საქმე და მივიდა და ჩვენება არ მისცა. Ესეთი რამ გაგიგიათ, ეგ ეგრედ წოდებული ყოფილი კიარა (მუსორია). Უნდა დასვან დეტექტორის სკამზე ადვოკატიც თვითონ და გაიგოს სალხმა ვინ მისცა დავალება და რამდენი გადაუხადეს ორთავეს.
ტიტე
ეს ე.წ. გამომძიებელი ეხლავეა დასაჭერი,აქამდე დუმდა და არაფერს არ ამბობდა? ეხლა კეზერას ამბავის გადაფარვა უნდათ და ამიტომაა ასეთი აჟიოტაჟი.მოკლედ ბევრი ფულია გადახდილი ამ საქმის გაღვიძებაში.