"როცა უკრაინა გაიმარჯვებს და პუტინი უკან დაიხევს, მოვხსნით შემდგომი აგრესიის საფრთხეს საქართველოში..." - ბორის ჯონსონი
დიდი ბრიტანეთის ყოფილმა პრემიერ-მინისტრმა ბორის ჯონსონმა განაცხადა, რომ რუსეთთან ომში უკრაინის გამარჯვების შემდეგ, ევროპაში უსაფრთხოების ახალი არქიტექტურა შეიქმნება.
აშშ-ის ატლანტიკურ საბჭოში გამოსვლისას ჯონსონმა აღნიშნა, რომ უკრაინის გამარჯვებით რუსეთის შემდგომი აგრესიის საფრთხე მოიხსნება მთელს აღმოსავლეთ ევროპაში, მათ შორის საქართველოში.
"როდესაც უკრაინა გაიმარჯვებს და ისინი გაიმარჯვებენ, როცა პუტინი უკან დაიხევს, ჩვენ მოვხსნით რუსეთის შემდგომი აგრესიის საფრთხეს საქართველოში, მოლდოვაში, ბალტიისპირეთის ქვეყნებში, მთელ აღმოსავლეთ ევროპაში. როდესაც უკრაინა გაიმარჯვებს, ჩვენ დავამყარებთ სიცხადეს და დავამყარებთ ახალ სტაბილურობას ევროპის უსაფრთხოების არქიტექტურაში და დავასრულებთ საბედისწერო გაურკვევლობას, რომელმაც საბოლოოდ მიიყვანა პუტინი მის დამღუპველ შეცდომამდე“ , - განაცხადა ჯონსონმა.
ჯონსონის თქმით, თუ მოკავშირეები შეძლებენ უკრაინა შეაიარაღონ იმით, რაც მას ომის სწრაფად მოსაგებად სჭირდება, ისინი გადაარჩენენ უამრავ სიცოცხლეს.
თუ კიევს არ დაეხმარებიან "გადამწყვეტი გამარჯვების მიღწევაში“, ეს იქნება იმის გარანტია, რომ პუტინი დარჩება საფრთხედ ყველა ზემოაღნიშნული ქვეყნისა და რეგიონისთვის.
უყ
ლიზ ტრასა სადაა ტანკით? მოდიის??
ვფიქრობ უკრაინას უნდა მიეწოდოს ბრიტანული. ჰარიერის ავია გამანადგურებლები, რადგან მათ ასაფრენად არ სჭირდებათ ასაფრენი ზოლი და პრაქტიკუია.
პ.ს ბორის ჯონსონი არის ერთადერთი მამაცი პოლიტიკოსი ვნც კი გამოჩენილა ბოლო 40 წლის მანძილზე, რომელმაც პუტინს არ გაუყვანა სითავხედე.... რა თქმა უნდა ზელინსკი ხომ საერთოდ ვარსკვლავია.