"ვულოცავ ყველას, ვინც დღეს შობის დღესასწაულს ზეიმობს" - სალომე ზურაბიშვილი
საქართველოს პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი ყველა იმ ადამიანს, ვინც დღეს შობას ზეიმობს, დღესასწაულს ულოცავს.
"ვულოცავ ყველას, ვინც დღეს შობის დღესასწაულს ზეიმობს! საქართველოში კონფესიათა სიმრავლე და მათი მშვიდობიანი თანაცხოვრების მრავალსაუკუნოვანი ტრადიცია საამაყოა ჩვენი ქვეყნისათვის.
ვუერთდები საქართველოში არსებული სხვადასხვა ქრისტიანული ეკლესიის მრევლის, ჩვენი საზოგადოების მნიშვნელოვანი, ღირსეული ნაწილის სიხარულსა და საზეიმო განწყობას, რომელიც მუდამ თან ახლავს ქრისტესშობის დღესასწაულს. ვუსურვებ ჯანმრთელობას, სიხარულსა და კეთილდღეობას!" - აღნიშნულია პრეზიდენტის მილოცვაში.
პრეზიდენტო, ქალბატონო, დედა! რა დაგემართათ? შეიწყალე და ქრისტიანი ხომ ხართ, გაბედეთ -შეიწყალეთ თქვენი კოლეგა პრეზიდენტი მიშა!
ანგელოზი
ღმერთი არ ღებულობს შობის 25 დეკემბერს აღნიშვნას და მილოცვებს, მკაცრად გააფრთხილა საკუთარი თანამშრომლები რომ მხოლოდ 7 იანვარს მიიღებს მილოცვებს. ასე რომ ღმერთის გულისწყრომას ნუ გამოიწვევთ თორემ დაგსჯით მკაცრად. გაიგეთ?