"რა მძიმე ბედის ადამიანი აღმოჩნდა... ძალიან მძიმე იყო დღევანდელი დღე" - გიგი წერეთელი ირაკლი ხახუბიას გარდაცვალებაზე
"ევროპული საქართველოს" პოლიტსაბჭოს თავმჯდომარე გიგი წერეთელი ირაკლი ხახუბიას ოჯახს უსამძიმრებს.
მისი თქმით, დღევანდელი დღე ყველასთვის ძალიან მძიმეა.
"ძალიან მძიმე იყო დღევანდელი დღე, გავიგეთ ჩვენი კოლეგის გარდაცვალება, რა მძიმე ბედის ადამიანი აღმოჩნდა. მინდა მის ოჯახს მივუსამძიმრო, არ ვიცი ამ დროს როგორ შეიძლება ანუგეშო ისინი. ასეთ ვითარებაში პოლიტიკა არაფერ შუაშია და არის ადამიანური ურთიერთობები" - ამბობს გიგი წერეთელი.
შეგახსენებთ, საქართვერლოს პარლამენტის დეპუტატი "ქართული ოცნებიდან" ირაკლი ხახუბია საკუთარ სახლში გარდაცვლილი ნახეს. სავარაუდოდ, მას ცეცხლასასროლი იარაღით მიყენებული ჭრილობა აღენიშნება.
ირაკლი ხახუბია 51 წლის იყო. ახლობლების ინფორმაციით, დეპუტატს შვილის გარდაცვალების შემდეგ ჯანმრთელობის პრობლემები ჰქონდა.
შსს-მ ირაკლი ხახუბიას გარდაცვალების ფაქტზე გამოძიება თვითმკვლელობამდე მიყვანის მუხლით დაიწყო.
ცნობისთვის, მისი ვაჟი 21 წლის ბექა ხახუბია 2017 წლის 17 მაისს ავტოავარიას ემსხვერპლა. მას საავტომობილო მაგისტრალის გორის მონაკვეთზე მდებარე გვირაბთან, საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა დაუმორჩილებლობის გამო სატვირთო ავტომანქანით გზა გადაუკეტეს, ხახუბია ავტომანქანით აღნიშნულ სატვირთოს შეეჯახა, რა დროსაც გარდაიცვალა. ბექა ხახუბიას გარდაცვალების საქმეზე ბრალი 3 პოლიციელს წარედგინა. სასამართლომ 2019 წელს ერთი პოლიციელი უდანაშაულოდ ცნო, ორს კი - 1,6 წლით და 2,6 წლით პატიმრობა შეუფარდა.
ნახეთ ვიდეო: