უკრაინის საკალათბურთო ფედერაციის პრეზიდენტი მწვრთნელის საქციელის გამო ბოდიშს იხდის. ამის შესახებ საქართველოს კალათბურთის ფედერაციის პრეზიდენტმა ვიქტორ სანიკიძემ "რუსთავი 2"-ს განუცხადა.
მისი თქმით, მომხდარი ინციდენტი მოთამაშეებს შორის ურთიერთობაზე არ აისახება. სანიკიძე აცხადებს, რომ უკრაინის ნაკრების მწვრთნელმა უღირსი საქციელი ჩაიდინა და ამაზე პასუხისმგებელიც თავად არის.
"უკრაინის ფედერაციის პრეზიდენტმა პირადად ბოდიში მოიხადა ამ საქციელის გამო. ეს, რაც იკადრა, მწვრთნელის გადაწყვეტილება იყო.
რაც შეეხება მოთამაშეებს, რა თქმა უნდა არაფერი, ეს სპორტის, თამაშის იქით არ მიდის, მოთამაშეებს შორის ურთიერთობაზე არ მოქმედებს, მხოლოდ მწვრთნელის პასუხისმგებლობა არის თავიდან ბოლომდე ეს საქციელი" - ამბობს სანიკიძე.
უკრაინის ნაკრების მწვრთნელმა ბაგაცკისმა ქართველ კოლეგას, ილიას ზუროსს ხელი არ ჩამოართვა და საქართველოს ნაკრების სათადარიგოთა სკამისკენ უხამსი ჟესტით დატოვა მოედანი.
გაყიდული იყო ეს თამაში. უკრაინელებს უნდა მოეგოთ, ეს იყო წინასწარ, ამიტიმ გაბრაზდნენ ქართველები ამიტომ გაბრაზდა ზუროსიც. აი, ესაა თქვენი უკრაინა და მას მიყოლებული FIBA-ც.
კარგი პასუხი იქნება საქართველოს ნაკრების უკეთესი თამაშები და შედეგები! სამწუხაროდ, უკრაინასთან თამაშისთვის საქართველოს ნაკრები სათანადოდ არ მოემზადა!