მარიუპოლის მერის განცხადებით, ქალაქში მასობრივ სასაფლაოებზე 21 000-ზე მეტი ადამიანია დაკრძალული, ნანგრევების ქვეშ და დროებით პროზექტურებში ათასობით ცხედარი რჩება
მარიუპოლში რუსი აგრესორების დანაშაულის შედეგები გაცილებით მეტია, ვიდრე 22 000 დაღუპული მშვიდობიანი მოქალაქე, - უკრაინული მედიის ინფორმაციით, ამის შესახებ მარიუპოლის მერი, ვადიმ ბოიჩენკო "ტელეგრამზე“ იუწყება.
"ჩვენ შევაფასეთ, რომ მარიუპოლში 22 000 ადამიანი დაიღუპა. მაგრამ სულ უფრო მეტი ფაქტი აჩვენებს, რომ რაშისტების დანაშაულის შედეგები გაცილებით უარესია. ეს მოითხოვს მსოფლიო საზოგადოების განსაკუთრებულ ყურადღებას“, - აცხადებს მერი.
მისი თქმით, ნანგრევების ქვეშ, სპონტანურ სასაფლაოებსა და დროებით პროზექტურებში, ჯერ კიდევ ათასობით ცხედარი რჩება.
"აპრილის შუა რიცხვებიდან დამპყრობლებმა, საერთო ჯამში, მასობრივ საფლავებში მარიუპოლის მინიმუმ 16 000 მცხოვრები დაკრძალეს. მანამდე, მარტის შუა რიცხვებამდე, 5 000 ადამიანი იყო დაკრძალული. ნანგრევების ქვეშ, სპონტანურ სასაფლაოებსა და დროებით პროზექტურებში, ჯერ კიდევ ათასობით ცხედარი რჩება,“- აღნიშნა ქალაქის მერმა.
ცნობისათვის, ოკუპირებულ მარიუპოლში ამჟამად 100 ათასზე მეტი მშვიდობიანი მოქალაქე რჩება. ოკუპანტებმა მარიუპოლის "მერად“ კონსტანტინე ივაშჩენკო გამოაცხადეს.
საცოდავი ხალხი,მერი არა კიდე ყ...ი
რა მარიუპოლის მერი, რის მარიუპოლის მერი, გაქცეულია კიევში და იქიდან აფრქვევს სისულელეს! დეგენერატი, შეაწყვიტეს ხალხი რუსებს თავიანთი ფაშისტური იდეოლოგიის გამო, იხატონ ახლა სვასტიკები!