ნატო-ს გენერალური მდივნის თანაშემწის მოადგილე ჯეიმს აპატურაი უკვე საქართველოშია. ვიზიტის ფარგლებში აპატურაი საქართველოს ხელისუფლების წარმოამდგენლებთან შეხვედრებს გამართავს.
დაგეგმილია შეხვედრები საქართველოს პარლამენტში, იუსტიციის სამინისტროში, საგარეო საქმეთა სამინისტროში, თავდაცვის სამინისტროში. ის ასევე შეხვდება ელჩებს.
ნაც/ქოცებსთვის ამის გავა ალბათ უკეთესია გავრილოვისაზე. თქვენს საკუთარ სახლებში სადაც გინდათ იქ დააბრძანეთ, მაგრამ საქართველოს დაეხსენით
ის, რომ ფუნდამენტური სისტემური ცვლილებების გარეშე, ანუ, ვერასოდეს, ედინნაია რასიას მსგავსი კომპარტიული აქტივის ნარჩენით დაკომპლექტებული ( მაგალითად ნაცქოცმოქკავშირი - ადრე კომკავშირი) პარლამენტით , ვერცერთი აღმოსავლეთის ქვეყანა -პოსტსაბჭოთა რესპუბლიკა, ნატოსა და ევროკავშირში ვეღარ შევა უახლოეს ათწლეულებში და პუტინის სიცოცხლეში , ვერც მას მერე , თავად პუტინისათვის სსრკ დაშლის დღიდან ცნობილია ! ამდენად ცრუობს ომი ნატოს აღმოსავლეთით გაფართოების შიშით დავიწყეო ! ნებისმიერმა რიგითმა სახელმწიფო პოლიტიკურმა თავმა იცის , რომ ეს ასეა და არა სხვაგვარად !