"დათო ჰალსტუხში არასოდეს მინახავს, ძალიან თავისუფალია... თავადაც და მისი უკრაინელი მეუღლეც გიჟდებიან საქართველოზე" - რას ჰყვება ნაყოფია მეგობარ არახამიაზე?
"ამ წუთას დავით არახამიას ოჯახი უკრაინაშია და ზუსტად მაგისთვის დავურეკე, ვურჩიე, ოჯახი უსაფრთხო ადგილას გადაეყვანა, რადგან ყველა ბავშვი მცირეწლოვანია და პატარა ტყუპი ჯერ მხოლოდ ორი წლისაა. ვუთხარი, პროცესები ისე მიდის, ერთდროულად ქვეყნის გადარჩენაზეც უნდა იფიქრო და ოჯახზეც, იქნებ, ბავშვები გაარიდო-მეთქი, მაგრამ არაო, პრინციპულად იქ ჰყავს ოჯახი..." - ამბობს კობა ნაყოფია და მის ახლო მეგობარზე - დავით არახამიაზე გვესაუბრა...
- ბატონო კობა, ეთანხმებით ირაკლი კობახიძეს, დავით არახამია მიხეილ სააკაშვილის "დაფრთიანებულიაო"?
- მხოლოდ იმას გეტყვით, რომ "ქოცური" პროპაგანდა ეგრე მუშაობს!
- დავით არახამია აფხაზეთის ომის დროს 12 წლის იყო და ამბობს, მაშინ რუსებს ვერ შევებრძოლებოდიო, მაგრამ მოზრდილ ასაკში, 2008 წელს სად იმყოფებოდა რუსეთ-საქართველოს ომის დროს?
- მაშინაც ახალგაზრდა იყო - 27-28 წლის და 2008 წელს ვინაიდან ცნობილი ადამიანი არ იყო, ჩვენ ვერ გავიგებდით, სად იმყოფებოდა... სულით და გულით ქართველია და ყოველთვის საქართველოს გვერდით იდგა! 2008 წელს უკრაინელები აქ საომრად არ ჩამოსულან, ომი სულ 5 დღე იყო... ძალიან დიდი ხანია უკრაინაში ცხოვრობს და 2014 წელს ნამდვილად უკრაინის შეიარაღებულ ძალებში იყო.
- თქვენი მეგობრობა რომელი წლიდან დაიწყო?
- 2014 წელს უკრაინაში გავიცანი... ყოველთვის სწორი პოზიცია ჰქონდა. პოროშენკოს და შემდეგ იანუკოვიჩის ხელისუფლების ოპოზიციაში იყო, ძალიან აქტიური იყო მაიდანის დროს... განსაკუთრებული ნიჭის და შესაძლებლობების ადამიანია.
- აფხაზეთზე გისაუბრიათ ?
- რა თქმა უნდა, ძალიან ხშირად გვისაუბრია! 12 წლამდე აფხაზეთში იყო და აფხაზეთი ძალიან კარგად ახსოვს, შემდეგ, ერთი წელი თბილისში ცხოვრობდნენ და მერე უკვე, უკრაინაში წავიდნენ...წაიკითხეთ სრულად
ნაყოფია იმისთანა პატივს ცემდი, ხალხის ფულებით, თავისუფალი კი არა გაგიჟებული რომ არ დარბის მიკვირს
ჰალსტუკის გიკეთია არ გიკეთია იმდენად მნიშვნელოვანი არ არის რამდენადაც საქციელი შენ ტუტუმიცინო. სამთავრობო დელეგაციაში შეხვედრაზე მიდიხარ კეპკაში და ვითომ დერზკი ბიჭი, აი ეგეთები უნდა ჩააგდო 90-ანებში თხუთმეტი წუთით საინტერესო იქნებოდა მაგათი დერზკობა ორ წამში რო გაფუჭდებოდნენ მერე ისწავლიდნენ მოქცევასაც და ყველაფერს