რუსეთის თავდაცვის სამინისტრო აქვეყნებს დოკუმენტს, რომლითაც, მათი განცხადებით, მტკიცდება, რომ კიევი დონბასზე თავდასხმას გეგმავდა
რუსეთის თავდაცვის სამინისტროში აცხადებენ, რომ მათ ხელში ჩაუვარდათ დოკუმენტი, რომელიც ამტკიცებს, რომ კიევი დონბასზე თავდასხმას გეგმავდა. ამის შესახებ ინფორმაციას სააგენტო "როიტერი“ ავრცელებს და განმარტავს, რომ რუსეთის თავდაცვის უწყება თავისი განცხადების მტკიცებულებად 6- გვერდიან დოკუმენტს ავრცელებს.
საინფორმაცია სააგენტო "როიტერი“ წერს, რომ მათ უკრაინულ ენაზე არსებული დოკუმენტის ნამდვილობა დამოუკიდებლად არ დაუდგენიათ.
რუსეთის თავდაცვის სამინისტროში აცხადებენ, რომ ეს არის "საიდუმლო ბრძანება", რომელიც ამტკიცებს რომ უკრაინა დონბასზე შეტევის დაწყებას მარტში გეგმავდა.
როგორც გამოცემა "უკრაინსკაია პრავდა" წერს უკრაინულ ოფიციალურ დოკუმენტებს, როგორც წესი, პირველ გვერდზე Із Києва არ აწერია ხოლმე.
ცნობისთვის, გასულ თვეს რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმერ პუტინმა "ლუგანსკისა და დონეცკის სახალხო რესპუბლიკების“ დამოუკიდებლობა აღიარა.