"პოლიციაში ცემა სულ იყო და მიხეილ სააკაშვილმა ეს საერთოდ "ხელოვნებად" აქცია... თუმცა გუშინდელ კადრებზე ვკიოდი" - ზურა ყიფშიძე
24 იანვარს მედიასაშუალებებში ვიდეოკადრები გავრცელდა, სადაც ჩანს, თუ როგორ სცემს თავში და სახის არეში სამართალდამცველი არასრულწლოვანს, რომელიც 17 წლის შშმ პირია... მომხდარმა საზოგადოების უკიდურესი აღშფოთება გამოიწვია.
მსახიობი, ზურა ყიფშიძე:
- საშინელება იყო, ადამიანებო, ეს რა ვნახე... გენაცვალე, კარგი პატრულიც გვყავს, ცუდიც, ისევე, როგორც ყველგან და ყველაფერშია კარგი და ცუდი, მაგრამ ამ წუთას კარგს რა მათქმევინებს?! ეს ცემა-ტყეპა ისეთი საშინელება იყო, არ ვიცი, რა ვთქვა!
ადამიანის ცემას რომ უყურებ, ისედაც საშინელებაა, მაგრამ ის, რომ იცი, ადამიანი ავად არის, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვს თუ კაცს ასე გამეტებით ურტყამენ, საერთოდ ჭკუიდან გადახვალ...
თუმცა ამდენად დიდი აჟიოტაჟი რომ გამოიწვია, ამაზეც გაკვირვებული ვარ... ეს ცემა-ტყეპა არაფერია იმასთან შედარებით, ისეთი ცემა იციან და იცოდნენ ყოველთვის პოლიციაში. კომუნისტების დროს რომ იყო და მერეც, მიხეილ სააკაშვილმა, საერთოდ, "ხელოვნებად" აქცია.
- ასეთი ძალადობა იმ პერიოდიდან მოდის?
- სამწუხაროდ, ძალადობა ყოველთვის იყო, ჩემო კარგო! რაც ადამიანი გაჩნდა, სულ ძალადობა არ არის მას მერე?! ადამიანი სულ ვიღაცას ჩაგრავს, ესვრის, კლავს... დრამატურგია, ლიტერატურა სულ მაგას გვიყვება, რომ ადამიანები არ არიან მთლად კარგები. ცუდები არიან და ზოგჯერ - ცხოველებიც!...წაიკითხეთ სრულად