"მამა კონკურსში მონაწილეობას აუცილებლად მიიღებს... კოვიდი გვაქვს და მეხუთე დღეა, ჩემთან და ჩემს შვილთან ერთად იზოლაციაშია" - რას ამბობს "ჭოლას" ქალიშვილი?
გუშინ გავრცელებული ინფორმაციით, ლევან წულაძე ამ ეტაპზე მარჯანიშვილის თეატრის ხელმძღვანელი აღარ არის. მას კონტრაქტი ამოეწურა, როგორც ქვეყნის სხვა თეატრების ხელმძღვანელებს. კულტურის მინისტრმა თეა წულუკიანმა მხოლოდ ოთხი (რუსთაველის, ჩრდილების, გაბრიაძის და გრიბოედოვის) თეატრის შემთხვევაში გამოიყენა დისკრეციის უფლება და დირექტორები პირდაპირი წესით დანიშნა, ზოგიერთ მათგანს კი ვადა გაუხანგრძლივა.
ასე არ მოხდა ლევან წულაძის შემთხვევაში. მედიაში უკვე გაჩნდა ეჭვი, ხომ არ იყო ამის მიზეზი მიხეილ სააკაშვილის გათავისუფლების მოთხოვნით შექმნილ პეტიციაზე ხელმოწერა. თეა წულუკიანი მედიასთან კომენტარისას განმარტავს, რომ ლევან წულაძეს შეუძლია კონკურსში მონაწილეობა თავიდან მიიღოს.
AMBEBI.GE-სთან საუბრისას მარჯანიშვილის თეატრის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, ეკატერინე მაზმიშვილი ამბობს, რომ თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელს 4 წელიწადში ერთხელ ირჩევენ.
ლევან წულაძე მედიასთან არ კონტაქტობს, რეჟისორს აქამდე კომენტარი არ გაუკეთებია. როგორც ცნობილია, მას კორონავირუსი დაუდასტურდა და ამჟამად იზოლაციაშია. კოვიდი დაუდასტურდა ასევე მის შვილს, თინათინ წულაძეს და 5 თვის შვილიშვილს ანდრო კოტეტიშვილს.
AMBEBI.GE კომენტარის ჩასაწერად ლევან წულაძის შვილს თინათინს დაუკავშირდა. რეჟისორის შვილი ამბობს, რომ ახლა მამასთან და შვილთან ერთად არის და სამივე თავს კარგად გრძნობენ...
თინათინ წულაძე:
- მადლობა ყველას მოკითხვისთვის, სამივე კარგად ვართ. მე, მამა და ჩემი შვილი ვართ ინფიცირებულები. ერთად ვართ ახლა სამივე. თავს ნორმალურად ვგრძნობთ, კარგ ხასიათზე ვართ. ექიმს მამასთან ჰქონდა რამდენიმეჯერ კონტაქტი, საბედნიეროდ კარგად არის ყველაფერი. მეოთხე, მეხუთე დღე არის ახლა ჩვენი ინფიცირებიდან.
- თინათინ, მამას მარჯანიშვილის თეატრის გარშემო მომხდარ ამბებზე აქამდე არ გაუკეთებია კომენტარი, რას ამბობს, მიიღებს კონკურსში მონაწილეობას?
- დიახ, აუცილებლად მიიღებს კონკურსში მონაწილეობას, როგორც ადრე, ახლაც მიიღებს...
ყველა თეატრს უხელმძღვანელოს ყველა დროის "საუკეთესო" კულტურის მინისტრმა თეაკომ. თუმცა არა, რობიკომ. თუმცა არა ჭორვილამ!!! ჭორვილა რომ ინტერპრეტატორია და რეჟისორია ასეთი უნდა. ყველაფერს გავაიაფებო -გააძვირა, ხალხი გამდიდრდება- გააღარიბა, სამართლიანობა აღდგებაო- უსამართლობის ზეიმია, ერთი კაცის მართველობა არ უნდა იყოსო და ტუალეტში არავინ მიდის მისი ნებართვის გარეშე. თან ყველა მისი "მადლობელია". ერთი რაც მართლა აასრულა,საქართველო პატარა სოფელიაო და მართლაც სოფლად აქცია, მეტიც ჩეჩმად!!! გილოცავთ ქართველებო!!!