ბათუმის რესურსცენტრის განმარტებით, 13 წლის მოზარდზე თანატოლების ძალადობის ფაქტი სკოლის ტერიტორიაზე არ მომხდარა. როგორც "ინტერპრესნიუსს“ ბათუმის რესურსცენტრში განუცხადეს, შემთხვევა ბულვარში მოხდა.
"ჩვენ გვაქვს ინფორმაცია, რომ შემთხვევა არასამუშაო პერიოდში მოხდა. ფაქტი სკოლის ტერიტორიაზე არ მომხდარა. როგორც ვიცით, მოზარდს არ აქვს დაზიანებები.
ფაქტის შეტყობინების შემდეგ, სკოლის ადმინისტრაციამ მომხდარი მშობლებს, ფსიქოლოგებსა და შსს-ს წარმომადგენლებს შეატყობინა.
ისინი სხვადასხვა სკოლის ბავშვები არიან. ერთმანეთს იცნობდნენ და სკოლის გარეთ ჰქონდათ კონფლიქტი“, - აცხადებენ ბათუმის რესურსცენტრში.
არსებული ინფორმაციით, ბათუმის ერთ-ერთი საჯარო სკოლის 13 წლის მოსწავლე თანატოლებმა სცემეს, აღნიშნულის ამსახველი ვიდეო გადაუღეს, შემდეგ კი გადაღებული ვიდეო სოციალურ ქსელში გაავრცელეს.
is mainc ar icit marto wvrtna ras ushvelis tu bunebamc ar ushvela. am telefonebma da zedmetma tavisuflebam gaafiwa yvela 10 wlisebi ukve siyvarulobanas tam ashoben
სამაგალითოდ უნდა დაისაჯონ მშობლები. პირდაპირ ეთერში უნდა დასვან და პასუხი მოსთხოვონ. აჭრელებული რომ არი ტელეეთერები კესარიების და ათას გდამხტარების ცხოვრებით, ვითომ დაილია პრობლემები საქართველოში