"მარტო მონებს არ აქვთ იარაღის ტარების უფლება... პოლიციას რა იარაღიც აქვს, ისე უნდა ქონდეს მოქალაქეს ტარების უფლება" - "გირჩის" წევრებმა იარაღი შეიძინეს
"მარტო მონებს არ აქვთ იარაღის ტარების უფლება... პოლიციას რა იარაღიც აქვს, ისე უნდა ქონდეს მოქალაქეს ტარების უფლება" - ამის შესახებ "გირჩის" წევრებმა დღეს იარაღის ყიდვის დროს განაცხადეს.
ვიდეოჩანაწერში ნახეთ, რა არგუმენტებით ხსნიან პარტიის წევრები, რომ საქართველოს რიგით მოქლაქეებსაც უნდა ჰქონდეთ იარაღის შეძენისა და ტარების უფლება.
ახალი მოწეული აქვთ ;) ეტყობა ყველას. ვარდისფერპერანგიანს კარგად უკავია თავი...
ეს ყველაფერი გასაგებია, მაგრამ თქვენ რისთვის გინდათ იარაღი, თქვე დეზერტირო, სექტანტო და დილერო არამზადებო? მარიხუანა და იარაღი, განგსტერობა მოგინდათ ამერიკულ სტილში? თორემ რიგით მოქალაქეს, რომელსაც ყველა მონაცემი ხელს უწყობს (რისი შემოწმება-განსაზღვრაც შრომატევადი საქმეა) იმისთვის, რომ იარაღი ატაროს, უნდა ჰქონდეს ამის უფლება, რაც მტრული გარემოდან და საერთაშორისო საფრთხეებიდან გამომდინარე აუცილებელია.