რა გახდა საბურთალოს რაიონში 6000-მდე აბონენტისთვის გაზის შეწყვეტის მიზეზი
ნუცუბიძის პლატოს III მ/რ-ში, გიორგი ძოწენიძის ქუჩაზე მდებარე გაზსადენზე ავარია მოხდა. ამის შესახებ „თბილისი ენერჯის“ ინფორმაციაშია ნათქვანმი.
„ავარიის გამო გაზის მიწოდება შეუწყდა 6000 მდე აბონენტს. კერძოდ- ნუცუბიძის III მ/რ-ში მდებარე კორპ. 1, ნუცუბიძის III მ/რ - კვ. 1, კორპ. 1, 9, 10, 11, 12, 12ა (იგივე ნუცუბიძის II და III მ/რ-ებს შორის, კორპ. 12-ის მიმდებარედ), 13, 14, 15, 16, ნუცუბიძის III მ/რ, კვ. 2, კორპ. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, ნუცუბიძის III მ/რ, კვ. 3, კორპ. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, ნუცუბიძის III მ/რ, კვ. 4, კორპ. 1, 2, 3, შატილის ქ. 4, გიორგი ძოწენიძის ქ. 5 (რამაზ ჩხიკვაძის ქ. 39), 4, 6ა, 6-1, 6-2, 14, ვაჟა-ფშაველას გამზირის (47, 49, 51) I კვ-ში მდებარე კორპ. 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26, ვაჟა-ფშაველას II კვ-ში მდებარე კორპ. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9ა, 9ბ, 9გ, 11ა, 11ბ, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37ა, 37ბ, ვაჟა-ფშაველას II კვ, კორპ. 23ა-ში (იგივე ვაჟა-ფშაველას II კვ, 151-ე სკოლის მიმდებარედ), შალვა ნუცუბიძის ქ. 54 (ვაჟა-ფშაველას I კვ, კორპ. 21), შალვა ნუცუბიძის ქ. 58 (ვაჟა-ფშაველას I კვ, კორპ. 17), შალვა ნუცუბიძის ქ. 60 (ვაჟა-ფშაველას I კვ, კორპ. 11), შალვა ნუცუბიძის ქ. 72 (ვაჟა-ფშაველას II კვ, კორპ. 37ბ), შალვა ნუცუბიძის ქ. 95-ში მდებარე შპს "ჰაუსარტ ლუქსი-"ს, ვაჟა-ფშაველას გამზ. 54, 71-ში მდებარე შპს "ბიზნეს ცენტრი ვაჟაზე" საცხოვრებელი კორპუსების მოსახლეობას, ასევე გაზმომარაგება შეუწყდება სკოლა # 199-ს (კომაროვის), შპს "ფონიქსს, შპს "გიითი ინვესტს", საჯარო სკოლა # 151-ს, შპს "ბედნიერება"-ს, მედეა ჩაჩიბაიას მცირე კომერციულ ობიექტსა და სხვა.
ადგილზე ავარიის სალიკვიდაციო სამუშაოები მიმდინარეობს. გაზის მიწოდება აღდგება ორშაბათს, 23 აგვისტოს 13:00 საათიდან და სრულად აღდგება 21:00 საათამდე”, - ნათქვამია ინფორმაციაში.
„ავარიის გამო გაზის მიწოდება შეუწყდა 6000 მდე აბონენტს. კერძოდ- ნუცუბიძის III მ/რ-ში მდებარე კორპ. 1, ნუცუბიძის III მ/რ - კვ. 1, კორპ. 1, 9, 10, 11, 12, 12ა (იგივე ნუცუბიძის II და III მ/რ-ებს შორის, კორპ. 12-ის მიმდებარედ), 13, 14, 15, 16, ნუცუბიძის III მ/რ, კვ. 2, კორპ. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, ნუცუბიძის III მ/რ, კვ. 3, კორპ. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, ნუცუბიძის III მ/რ, კვ. 4, კორპ. 1, 2, 3, შატილის ქ. 4, გიორგი ძოწენიძის ქ. 5 (რამაზ ჩხიკვაძის ქ. 39), 4, 6ა, 6-1, 6-2, 14, ვაჟა-ფშაველას გამზირის (47, 49, 51) I კვ-ში მდებარე კორპ. 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26, ვაჟა-ფშაველას II კვ-ში მდებარე კორპ. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9ა, 9ბ, 9გ, 11ა, 11ბ, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37ა, 37ბ, ვაჟა-ფშაველას II კვ, კორპ. 23ა-ში (იგივე ვაჟა-ფშაველას II კვ, 151-ე სკოლის მიმდებარედ), შალვა ნუცუბიძის ქ. 54 (ვაჟა-ფშაველას I კვ, კორპ. 21), შალვა ნუცუბიძის ქ. 58 (ვაჟა-ფშაველას I კვ, კორპ. 17), შალვა ნუცუბიძის ქ. 60 (ვაჟა-ფშაველას I კვ, კორპ. 11), შალვა ნუცუბიძის ქ. 72 (ვაჟა-ფშაველას II კვ, კორპ. 37ბ), შალვა ნუცუბიძის ქ. 95-ში მდებარე შპს ,,ჰაუსარტ ლუქსი-"ს, ვაჟა-ფშაველას გამზ. 54, 71-ში მდებარე შპს ,,ბიზნეს ცენტრი ვაჟაზე" საცხოვრებელი კორპუსების მოსახლეობას, ასევე გაზმომარაგება შეუწყდება სკოლა # 199-ს (კომაროვის), შპს ,,ფონიქსს, შპს ,,გიითი ინვესტს", საჯარო სკოლა # 151-ს, შპს ,,ბედნიერება"-ს, მედეა ჩაჩიბაიას მცირე კომერციულ ობიექტსა და სხვა.