"შესაძლებელია, კოალიციური მთავრობის ჩამოყალიბება გახდეს საჭირო..." - კახა კუჭავა
ერთპარტიული მმართველობა ავნებს ყველაფერს და საქართველოში ის არასოდეს იქნება, - ამის შესახებ პარლამენტის თავმჯდომარე კახა კუჭავამ, მუხათგვერდის ძმათა სასაფლაოზე ჟურნალისტებთან განაცხადა. მისივე თქმით, თავისუფლად არის შესაძლებელი, რომ 2024 წლის შემდეგ, კოალიციური მთავრობის ჩამოყალიბება გახდეს საჭირო.
“მე პარლამენტის თავმჯდომარე ვიქნები თუ ჩვეულებრივი მოქალაქე, ასე გადავწყვიტო კოალიციური მთავრობა იქნება თუ არა ნამდვილად არ არის მართალი, ფაქტი ერთია, ამას საქართველოს მოსახლეობა გადაწყვეტს.
ის რეალობა თუ სად შეიძლება ვიყოთ ხვალ და ზეგ ყველა ხვდება, რომ თავისუფლად არის შესაძლებელი, მათ შორის 2024 წლის შემდეგ, კოალიციური მთავრობის ჩამოყალიბება გახდეს საჭირო, მაგრამ ეს არ არის თვითმიზანი ეს არის ხალხის არჩევანი. ერთპარტიული მმართველობა ავნებს ყველაფერს და საქართველოში ერთპარტიული მმართველობა არასოდეს იქნება“, - განაცხადა კუჭავამ.
gege
არჩევნებს აგებენ და უცებ ალაპარაკდნენ კოალიციურ მთავრობაზე.
ხალხის ხმა
3 წელს რაღას ვკარგავთ? თუ კოალიციური მთავრობაშია საქართველოს ხსნა, ბარემ ახლავე შექმენით. მაგრამ კოალიციური მთავრობა სრული იდიოტიზმია და ისევ გაგრძელდება ძიძგი-ძიძგი მამალო! სად გაგონილა მანქანის საჭეს რამდენიმე ხელი ეპოტინებოდეს? სახელმწიფო მანქანას ერთი და კონსტრუქციული გუნდი უნდა მართავდეს, მოგწონთ ეს თუ არა.