"ჩვენ გვაქვს მონაცემები, რომ გიორგი გახარია რეიტინგების სამეულშიც კი არ არის" - ირაკლი კობახიძე
რამდენიც არ უნდა იყოს კანდიდატი და ვინც არ უნდა იყოს, კახა კალაძე პირველივე ტურში მოიგებს, - ამის შესახებ „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარემ ირაკლი კობახიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, თუ არჩევნებზე ორი ძირითადი კანდიდატი იქნება, მაშინ „ქართული ოცნების“ კანდიდატს გამარჯვება კიდევ უფრო გაუმარტივდება.
„როდესაც ორი ძირითადი კანდიდატი დგება არჩევნებში, ასეთ დროს ჩვენთვის კიდევ უფრო მარტივია პირველივე ტურში მოგება, მაგრამ ასეც და ისეც, რამდენიც არ უნდა იყოს კანდიდატი და ვინც არ უნდა იყოს, კახა კალაძე პირველივე ტურში მოიგებს ამ არჩევნებს. ამას აქვს ძალიან მარტივი საფუძველი, საფუძველია ის, რომ უამრავი რამ გაკეთდა თბილისში ამ ოთხი წლის განმავლობაში. გაკეთდა ყველაფერი ძალიან ხარისხიანად. ეს ყველაფერი არის საფუძველი იმის, რომ კახი კალაძე პირველივე ტურში მოიგებს ამ არჩევნებს ვინც არ უნდა იყოს კანდიდატი ოპოზიციიდან და რამდენიც არ უნდა იყოს კანდიდატი“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
ირაკლი კობახიძის განცხადებით, „ქართულ ოცნებას“ აქვს კვლევის მონაცემები, რომლის მიხედვითაც გიორგი გახარია პიროვნული რეიტინგების სამეულშიც არ არის.
„ჩვენ გვაქვს ჩვენი მონაცემები, კახი კალაძე არის ყველაზე პოპულარული, ყველაზე მაღალრეიტინგული პოლიტიკური ფიგურა. რაც შეეხება გახარიას, ჩვენ გვაქვს მონაცემები, რომლის მიხედვითაც ის არ არის სამეულშიც კი. მას გადაასწრო ოპოზიციიდანაც კი ერთმა თუ ორმა კანდიდატმა“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.