პარლამენტთან კიდევ ერთი დაპირისპირება მოხდა - პოლიციამ გრიგოლ გეგელია და თაზო დათუნაშვილი დააკავა
პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე, სადაც სამოქალაქო აქტივისტები და სხვადასხვა ოპოზიციური პარტიის წარმომადგენლები აქციას მართავენ, „ლელოს“ წევრები გრიგოლ გეგელია და თაზო დათუნაშვილი დააკავეს.
დაკავებას წინ სამართალდამცველებსა და „ლელოს“ წევრებს შორის სიტყვიერი შელაპარაკება უძღოდა.
ცნობისთვის, საქართველოს პარლამენტში დღეს საქართველოს შს მინისტრს ვახტანგ გომელაურს მოუსმენენ.
გომელაურმა მოსმენის თხოვნით პარლამენტს თავად მიმართა. შს მინისტრი 5-6 ივლისს განვითარებულ მოვლენებზე, „პრაიდ კვირეულის“ ფარგლებში უწყების მიერ გატარებულ ღონისძიებებზე ისაუბრებს და დეპუტატების კითხვებს გასცემს პასუხს.
ეს ის გეგელია არაა სტადიონზე ცისარტყელასდროშაშემოხვეული რომ მიბრძანდა?!..ამათ უნდათ ქვეყნის მომავლის მართვა?!
"ნაციონალური მოძრაობის“ დეპუტატი ნონა მამულაშვილი პარლამენტის სხდომათა დარბაზში მაგიდაზე ავიდა, საიდანაც ირაკლი ზარქუამ ჩამოსვა (ვიდეო)
"დაიწყოს მოკვლევა პაპუაშვილისა და მგალობლიშვილის მხრიდან ძალადობის ფაქტზე და სადეპუტატო უფლებამოსილება შეუჩერდეთ" - ზაალ უდუმაშვილი
"ჩვენ ვიყავით კრიტიკულები და ხშირად ვაკეთებდით ამას - ახლა როგორც ჩანს, პროგრესი მცირდება და საქართველოს მთავრობა აშკარად არღვევს შეთანხმებებს" - ადამ კინზინგერი