"ყველაფერს ვაკეთებთ, რომ გიგა ოთხოზორიას მკვლელობაში ყველა დამნაშავე კანონის სრული სიმკაცრით დაისაჯოს" - ირაკლი ღარიბაშვილი
"ჩვენი ხელისუფლება ყველაფერს აკეთებს იმისთვის, რომ გიგა ოთხოზორიას მკვლელობაში ყველა დამნაშავე პირი კანონის სრული სიმკაცრით დაისაჯოს", - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრი, ირაკლი ღარიბაშვილი, "ფეისბუქზე“, გიგა ოთხოზორიას მკვლელობიდან 5 წლისთავთან დაკავშირებით წერს.
როგორც მთავრობის მეთაური აღნიშნავს, ეს სასტიკი დანაშაული ოკუპაციის რეალური სახეა, რომელმაც გიგა ოთხიზორიას და სხვა საქართველოს მოქალაქეების სიცოცხლე შეიწირა.
"დღეს ხუთი წელი შესრულდა აფხაზეთის საოკუპაციო ხაზთან ახალგაზრდა პატრიოტის, გიგა ოთხოზორიას მკვლელობიდან.
ეს სასტიკი დანაშაული ოკუპაციის რეალური სახეა, რომელმაც გიგას და სხვა ჩვენი მოქალაქეების სიცოცხლე შეიწირა.
ჩვენი ხელისუფლება ყველაფერს აკეთებს იმისთვის, რომ გიგა ოთხოზორიას მკვლელობაში ყველა დამნაშავე პირი კანონის სრული სიმკაცრით დაისაჯოს.
ვიყენებთ ჩვენს ხელთ არსებულ ყველა სამართლებრივ და საერთაშორისო ინსტრუმენტს, რათა დამნაშავეები მართლმსაჯულების წინაშე წარდგნენ”, - აღნიშნავს ირაკლი ღარიბაშვილი.
ენას ძვალი არ აქვსო ამ კაცზეა ნათქვამი. დარწმუნებული ვარ არაფერს არ აკეთებს ამ მიმართულებით. ვიღაცამ შეახსენა ეტყობა დღეს, 5 წელი გავიდა და თქვი რამეო.