➤ ეთერშია თოქ-შოუ "360 გრადუსი" - ნიკა მელია გათავისუფლდა; ხელისუფლების პოზიცია
გადაცემის სტუმრები: ნუგზარ წიკლაური - „ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერი, ირაკლი მეზურნიშვილი - საპარლამენტო უმრავლესობის წევრი
ra moclils mxedavs palitraniusi?
რას ნიშნავს ქ-ნ ემა გამოთქმა, რომ ნიკა მელიას გირაო არ გადაუხდია? ვინ გადაიხადა აბა გირაო? გირაო გადაიხადა პოლიტიკოსმა ნიკა მელიამ. რა, მისი თანხმობის გარეშე გადაიხადა ეს ევრო საბჭომ? თქვენ ვის აყენებთ შეურაცხყოფას ევროკავშირსა და ევრო საბჭოს, რომლის კომპეტენციია პირის უფლებისა და დაცის შეფასებაა სახელმწიფოში. ევროკავშირმა და ევროსაბჭომ ეს ჩაიდინა პირის ნებელობისა და ღირსების დაცვის გარეშე? ანუ მის ინტერესში გამოისყიდა პირი და ის ახლა აგენტია ამ საერთაშორისო სტრუქტურებისა საქპოლიტიკაში? რას ამბობთ ქ-ნ ემა!? ნიკა მელია ორი კვირა მოუნდა იმის გარკვევას, თუ რომელი გადაწყვეტილებით გამოვიდოდა, ამინისტიით, თუ გირაოთი, რადგან შეთანხმება ითვალისწინებდა ამას. >>>>>>>>>>>>> ნიკა მელიას და ნუგზარ წიკლაურს (მე მოვუსმინე მანანა-არჩვაძე გამსახურდიას) ამჟამადაც არა აქვს გაგება, თუ რას ნიშნავს ევროსაბჭოსა და ევროკავშირის მონაწილეობა ამ პროცესში. ცალსახად, მათ ადგილას, ნიკა მელიას ადგილას გირაოს გადახდას, თუ პროცესი მოითხოვდა არავის არ დაუთმობდა პოლიტიკოსი, ისესხებდა ურიას ვალს და გადაიხდიდა(გავკადნიერდები და ვიტყვი, რომ პატარა მაინც გამეგება პოლიტიკისა, თუ არადა აწი მაინც ვერ ვისწავლი მას). ევროსაბჭო(მასში მოსკოვია, მთაწმინდა და უბანი კი არა) მონაწილეობს მთლიანი მისი კომპეტენციის პირობებში(ეს ჩერჩილის პროექტია პოსტომის ევროპის მოწყობისა. ეს გეოპოლიტიკაა, სადაც საქართველო სახელმწიფოა, ხოლო პოლიმფრასტრუქტურა უმწიფარი, სადაც ადამიანისა და ქვეყნის გაგების წინ საკუთარი ინტერესებია დაყენებული), სადაც ეუთოს (ეუთოში მოსკოვია ვეტოს უფლებით. გაიხსენეთ, როგორ ამოაგდო მან ცხინვალის რეგიონში ეუთო) არჩევნები აღიარებული აქვს. >>>>>>>>>>ნარიშკინმა ღიად თქვა სააქრთველო პოლიტიკურად არარაობაო,ხოლო ბრაიზამ დაუდასტურა ეს, ხოლო გიორგი კუნაძემ თქვა, რომ ასეთი გარემოება სირცხვილია>>> >>>>>>>ვინ მელია და სააკაშვილი, კუნაძე კომპეტენციაა და არა ხურდელია>>>>>>>>>>>>ვინ გადაიხადა გირაო? გირაო გადაიხადა ნიკა მელიამ, ხოლო ფული გადაიხადა სხვამ. აქ პირის ნებელობაა უმთავრესი და არა ის ფული ვინ შეიტანა. ახლა რას იტყვის ვაშაძე-დეკანოსიძე ეს მაპატიეთ, მაგრამ ან პირსახოცში შეინახეთ, ან თავშალში. თუმცა არც ერთი არაა მოდაში ამ საქართველოში. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ნიკა მელიამ ყურებით დააჭერინა საერთაშორისო ორგანიზაციას(პოლიტიკოსისა და პოლიტიკური სუბიექტის ქცევა შეფასებაში) თავი და ახლა დურდინობს უზრდელი, გაუნათლებელი ბავშვის ხასიათში. ეს იმდენად სიბრიყვეა პოლიტიკოსისა, რომელსაც მიეცა შესაძლებლობა საერთაშორისო სტრუქტურებთან ურთიერთობისა (სადაც იკითხებოდა სხვა პოლიტიკური კონტექსტი), ხოლო პოლიტიკური პარტიის სუბიექტის თავმჯდომარე ამბობს, რომ მე არა ვარ სუბიექტი და სხვაა, ის ვისაც უნდა დაელაპარაკოთო და მე მომეშვითო (გამოდი, გინდა პოლიტოკოსობა ქვეყანაშიო, ვისთანაც უშუალოდ ვმუშაობთო, ხოლო ეს იყურება ტყისაკენ. არა მე არა ვარ ასეთი პირიო). ევროსაბჭო ეუბნება, რომ ეს კომფლიქტი შენი მონაწილეობით უნდა გადაწყდესო, ან ამინისტიით უნდა გამოგაგდოთო გარეთ, ან შუბლს მე მოგიწმინდავო საშრობით>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ქ-ნ ემა რა ხდება? მოატყუა საქართველომ, მისმა პოლიტიკურმა სუბიექტმა ევროსაბჭო? ვინ მოაწერა ხელი მაშინ ენც-ს მხრიდან ხელშეკრულებას, არავინ და ენეც-მ მოლოტოვ-რიპეტრობის შემთხვევა გაითამაშა? მოლოტოვი ამ შემთხვევაში სამადაშვილია, თუ აკაკი მინაშცილი, თუ გრიგოლ ვაშაძე. ეს გაურკვია ქვეყანას ერთიან ნაციონალური პარტია არის თუ არა ამ შეთანხმების მხარე ან ხელიმომწერი? მაშინ რა ნიშნით გადაიხდა ევროსაბჭომ ფული? >>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ანუ შარლ მიშელი ეს ევროსაბჭოს ნიკა მელიაა პოლიტიკაში?