"მითხრა, რომ სევდიანი ხმა მაქვს და თუ მინდოდა, რომელიმე კუთხის სიმღერა მემღერა, აჯობებდა არჩევანი მეგრულ სიმღერებზე გამეკეთებინა" - რას წერს სანდრა რულოვსი ანზორ ერქომაიშვილზე
საქართველოს ყოფილი პირველი ლედი სანდრა რულოვსი, "ფეისბუქის" პირად გვერდზე, ანზორ ექრომაიშვილის თაობაზე პოსტს აქვეყნებს.
"40 დღე გავიდა ბატონი ანზორ ერქომაიშვილის გარდაცვალებიდან. როდესაც ის წავიდა, მე ნიდერლანდებში, ჩემს მშობლებთან ვიყავი და ჯერ კიდევ აქ ვიმყოფები. ბატონი ანზორი და ანსამბლი რუსთავიც ნამყოფები არიან აქ, ჩემთან. დიდი დრო გავიდა მაგრამ ამ ფოტოებმა კი უამრავი თბილი მოგონება გააცოცხლა.ერთხელ მან მითხრა, რომ სევდიანი ხმა მაქვს და თუ მინდოდა, საქართველოს რომელიმე კუთხის სიმღერა მემღერა, აჯობებდა არჩევანი მეგრულ სიმღერებზე გამეკეთებინა და ასეც მოხდა. ნიკოლოზი როდესაც სამეცადინოდ ანზორთან დადიოდა, იგი იძახოდა ხოლმე: "ჩემი წამალი მოვიდა!' და გურულ თხილს ერთად ამტვრევრდნენ და მიირთმევდნენ... მისი სახელი სამუდამოდ დაკავშირებულია ქართულ ხალხურ სიმღერასთან, რაშიც დაუღალავი შრომა, ენერგია და სიყვარული ჩადო. ნათელი მის სულს!"
132
ბატონი ბიძინას შტიპენდიას იღებდა თვეში რამდენიმე ათას ლარს და სანდრას ამღერებდა ეს როგორ გავიგოთ? ეკატერინე ხვედელიძე უფრო არ მოუხდებოდა ქართულ ფოლკლორულ ანსამბლს?
სანდრა კენჭისყრას აპირებს? რამ გაახსენა საქართველო?
კახა კალაძე "სინოფარმით" აიცრა - "უხილავ მტერთან ბრძოლის ერთადერთი გზა ვაქცინაციაა"
დღის ფოტო: კორპუსზე გაშენებული გლიცინია - ვინ დარგო მცენარე, რომელიც შენობის მთელ ფასადს ამშვენებს
"ყვირილი გავიგონე და არ ჩანდა ბავშვი, მივვარდი ჭას, ახდილი ქონდა თავი და იქვე გავქვავდი..." - რას წერს დედა, რომელსაც 8 წლის შვილი საკანალიზაციო ჭაში ჩაუვარდა