ბინა თბილისში, ძმისგან მიღებული 3 ათასი ლარი... - რა ქონებას ფლობს ბიზნესიდან პოლიტიკაში მოსული კახა კუჭავა?
სამთავრობო ცვლილებების შემდეგ, მმართველ გუნდში ცვლილება გასული თვის მიწურულს საკანონმდებლო ორგანოშიც განხორციელდა.
კერძოდ, რამდენიმე დღეა, რაც კახა კუჭავა პარლამენტის თავმჯდომარის თანამდებობაზე დაინიშნა. ყოფილი თავმჯდომარე არჩილ თალაკვაძე კი ვიცე-სპიკერი გახდა.
პარლამენტის თავმჯდომარის პოსტის დაკავებამდე კუჭავა ვიცე-სპიკერის პოსტს იკავებდა საკანონმდებლო ორგანოში. კუჭავა „ქართულ ოცნებას“ 206 წლიდან შეუერთდა. ის პროფესიით იურისტია, კორპორაციული სამართლის სპეციალისტი.
თუმცა, აღსანიშნავია, რომ პოლიტიკაში მოსვლამდე საზოგადოება მას, როგორც წარმატებულ ბიზნესმენს, ისე იცნობდა.
მისი ბიზნესისტორია 2011 წელს დაიწყო, როცა დააარსა კომპანია Caucasus Minerals, რომელიც საქართველოს ტერიტორიაზე არსებული სასარგებლო წიაღისეულის საბადოების გეოლოგიურ კვლევასა და განვითარებას აწარმოებს.
როგორც მიმდინარე წლის იანვარში შევსებული ქონებრივი დეკლარაციიდან ირკვევა, 2020 წელს პარლამენტის წევრობისას მისმა შემოსავალმა 77 962 ლარი შეადგინა...წაიკითხეთ სრულად
"უახლესი ისტორიიდან რეიგანი-გორბაჩოვის შეთანხმება მახსნდება, როცა "ლაგერებიდან" 100 პოლიტპატიმარი გაათავისუფლეს - ნიკა გელოდებით" - რურუა