"არაფერი არ გამიკეთებია, საჭიროდ არ ჩავთვალე" - მეგი ბაქრაძის საქმეზე ბრალდებული ექიმის ჩვენების დეტალები
"შეიძლება ვიოლა ექიმს დაავალეს ჩვენების შეცვლა... ამით გადაარჩენენ კლინიკას" - მეგი ბაქრაძის დედა პროკურატურის ინფორმაციას ეხმაურება
20:49 / 08-04-2021
"მეგი რომ ვნახე, იმხელა იყო გამხდარი, თვალი თავის ადგილზე არ ჰქონდა... 3 000 ლარი გირაო სასაცილოა" - ბაქრაძის მეუღლე სასამართლოს გადაწყვეტილებაზე
საქმეში დევს ვიოლეტა ინასარიძის აღიარება. მას არავინ აიძულებდა ეს ეღიარებინა და ეთქვა, რომ არანაირი დახმარება არ აღმოუჩენიათ მაშინვე, რადგან მოგვიანებით მაინც გაუკეთებდნენ ადრენალინს და სისხლის ანალიზში მაინც აღმოჩნდებოდა ამ მედიკამენტის შემცველობა. ვერ გეტყვით რატომ მისცა ასეთი აღიარება ექიმმა გამოძიებას. ახლა შემიძლია ის ვთქვა, ეს ბრალის წარდგენა არის გამოძიების მიერ წინგადადგმული ნაბიჯი" - ეუბნება ადვოკატი Ambebi.ge -ს.
პროკურატურამ ცრუ ჩვენების მიცემისთვის ბრალი კლინიკა „იმედის“ ორ ექიმს და ერთ ექთანს წაუყენა. ახალციხელი ექთანი, მეგი ბაქრაძე 19 მარტს, თბილისის საუნივერსიტეტო კლინიკაში გარდაიცვალა. წინასწარი მონაცემებით, მას კოვიდსაწინააღმდეგო აცრის შემდეგ, რომელიც ახალციხეში, კლინიკა „იმედში“ 18 მარტს ჩაუტარდა, სავარაუდოდ, ანაფილაქსიური შოკი განუვითარდა. მედდის გარდაცვალების საქმეზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 116-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც სიცოცხლის გაუფრთხილებლობით მოსპობას გულისხმობს. საგამოძიებო მოქმედებები მიმდინარეობს როგორც ახალციხის, ისე თბილისის საუნივერსიტეტო კლინიკაში.
უკვე ორი კვირაა გამოძება ელოდება საქმის მთავარ მტკიცებულებას, სამხარაულის ექსპერტიზის ბიუროს დაკვნას, რომელმაც უნდა დაადგინოს, რა გახდა 27 წლის ქალის გარდაცვალების მიზეზი.