"ბატონ გოგის, რომელიც გულმტკივანი ადამიანია, სქესობრივი კავშირის დამყარების უნარი არ აქვს - პატრული რომ მოვიდა, მას ეძინა" - ადვოკატი
პოლიტიკოსი გოგი წულაია სამართალდამცველებმა ნაცნობ ქალზე ძალადობის ბრალდებით დააკავეს. გამოძიებით დადგინდა, რომ წულაიამ თბილისში, ნაქირავებ ბინაში, ნაცნობ ქალზე - 1979 წელს დაბადებულ ა.დ- ზე ფიზიკურად იძალადა.
პოლიციამ ა.დ. უკვე გამოკითხა. გამოკითხვის შემდეგ მან მედიასთან მომხდარის დეტალები გაიხსენა. როგორც აღნიშნა, გოგი წულაიასთან წლების მეგობრობა აკავშირებს.
"დალია, რაღაც ვერ მოზომა და მივიღეთ ის შედეგი, რაც მივიღეთ. ძალიან შეურაცხყოფილი ვარ. ვფიქრობ, ძალადობას და ჟინის მოკვლას ცდილობდა. ბატონ გოგისაც მოხვდა ჩემგან, ვუთხარი პოლიციას გამოვიძახებ-თქო და ამან შეაკავა. ამის მერე გამოვიქეცი" - აღნიშნა ა.დ-მ.
წულაიას ინტერესებს ადვოკატი ვალერი გელბახიანი იცავს. AMBEBI.GE გელბახიანს ესაუბრა, რომელიც პოლიტიკოსის მხრიდან ქალბატონზე სექსუალურ ძალადობას არ ადასტურებს.
- ბატონი გოგი წულაია ამბობს, რომ არანაირ სექსუალურ ძალადობას ადგილი არ ჰქონია. მათ შორის წლების განმავლობაში არსებობდა ძალიან მეგობრული ურთიერთობა. როგორც ბატონმა გოგიმ მითხრა, ისინი რაღაც საკითხთან დაკავშირებით შეკამათდნენ, ამ კამათს მოჰყვა კონფლიქტი, რის გამოც განაწყენებულმა ქალბატონმა დარეკა პატრულში. პატრული როცა მოვიდა, წულაიას ეძინა, გააღვიძეს და დააკავეს, ეს არის მთელი ისტორია. ის ქალბატონი შეიძლება ბევრ რამეს აღიქვამდეს თავისებურად, მაგრამ ეგრე არ არის.
- მეგობრები თუ იყვნენ, რაში უნდა დასჭირდებოდა მსგავსი აღქმები და წარმოსახვები? იქნებ, ბატონ გოგის არ ახსოვს, რადგან ქალბატონი ამბობს, ბევრი დალია და „გადაეკეტაო“. გარდა ამისა, მისივე თქმით, ქალბატონს სხეულზე აქვს სილურჯეები და ექსპერტიზაზეა გადაყვანილი...
- ის სილურჯეები რომ აქვს, შეიძლება დაზიანებები ნებისმიერმა ადამიანმა მიიღოს, მაგრამ სექსუალურ ძალადობასთან იყო თუ არა ეს დაკავშირებული, ძნელი სათქმელია და სხვა საქმეა. გაითვალისწინეთ ისიც, რომ ბატონ გოგის 6 თვის წინ შუნტირება აქვს გაკეთებული და ლაპარაკი იმაზე, რომ მოძალადეა და ძალით უნდოდა სქესობრივი კავშირის დამყარება გულმტკივან ადამიანს, რომელსაც ამის უნარიც კი არ აქვს პოტენციური, ცოტა ლოგიკას მოკლებულია და დასაფიქრებელი. ბატონ გოგის ქალბატონი არც უცემია, არ ვიცი, სილურჯეები საიდან აქვს, შეიძლება წაიქცა..
მკითხველის კომენტარები / 167 /
ეხლა რატომაა ბაია ჩუმად, ბასილაშვილზე რომ ბოღმას ანთხევდა? თუ ბასილაშვილის ლანძღვა უფრო პოპულარობის მომტანია?
შენ ის მოყევი შენ რომ პატარკაციშვილის საარჩევნო შტაბის უფროსი იყავი და ელისო კილაძე პრესს ცენტრის ხელმძღვანელი, როგორ მოხდა ბადრის გარდაცვალება?
საერთაშორისო თაღლითური სქემა და დაკავებული 11 პირი - ისრაელის მოქალაქე კრიპტოვალუტით ვაჭრობით დაინტერესებულ უცხო ქვეყნის მოქალაქეებს ძარცვავდა