შერჩეულია 82 დაწესებულება, სადაც 15 მარტიდან ვაქცინაციის პროცესი დაიწყება - ეკატერინე ტიკარაძე
რას წერს ირაკლი ღარიბაშვილი "ფეისბუქზე" ვაქცინის ჩამოსვლის შემდეგ?
11:44 / 13-03-2021
"ვაქცინაციამ გადაარჩინა მილიონობით ადამიანის სიცოცხლე - მოვუწოდებ კოლეგებს, მაგალითი მისცენ საზოგადოებას" - ამირან გამყრელიძე
12:30 / 13-03-2021
"ჯადო აქვთ გაკეთებული - ძლივს ვაქცინა "დაითრიეს" და ევროპის 9 ქვეყანამ შეაჩერა ამ ვაქცინის გამოყენება" - რას წერს გია ხუხაშვილი "ფეისბუქზე"?
12:55 / 13-03-2021
ვინ არის ქალი, რომელიც ვაქცინას ერთ-ერთ პირველი გაიკეთებს და რას ამბობს მასზე ამირან გამყრელიძე?
"დღეს გვაქვს ძალიან მნიშვნელოვანი თარიღი და მოვლენა, საქართველოში შემოვიდა "კოვაქს" პლატფორმის მხრიდან "ასტრაზენეკას" ვაქცინა. ამჟამად ჩვენ ხელმისაწვდომი გვაქვს 43 200 ვაქცინა, რომელიც საქართველოს კოვიდ 19-ის საწინააღმდეგო გეგმის მიხედვით განკუთვნილია სამედიცინო პერსონალისთვის.
დღესდღეობით დარეგისტრირებულია 64 051 ადამიანი, რომელთაგანაც 54 ათასი ადამიანი ექვემდებარება ვაქცინაციას. გამომდინარე იქიდან, რომ ექიმები წარმოადგენენ ჩვენი მოქალაქეების ჯანმრთელობისთვის ზრუნვაში ერთ-ერთ მთავარ პრიორიტეტულ სეგმენტს, რა თქმა უნდა, ამ ვაქცინების ნაწილი განკუთვნილია სამედიცინო პერსონალის ვაქცინაციისთვის.
დავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ვაქცინაციის გეგმის მიხედვით, საქართველოში შერჩეულია 82 დაწესებულება, სადაც 15 მარტიდან დაიწყება ვაქცინაციის პროცესი.
ყველა დაწესებულებაში ჩატარებულია შესაბამისი ტრენინგი, შემოწმებულია ის შესაბამისი აღჭურვილობები, რომელიც უზრუნველყოფს ვაქცინაციის უსაფრთხო ტრანსპორტირებას და განთავსებას. ეს პროცესი დაავადებათა კონტროლის მონიტორინგის ქვეშ არის“,-აცხადებს ტიკარაძე.
საქართველო
ჩვენ არ ავიცრებით ამ მკვლელი ვირუსით !!!
ხალხნო ამ ვირუსს არავინ აღიარებს, არ გაიკეთოთ ეა მკვლელი ვირუსი, დღეს და ხვალ შეილება არ გამოვლინდეს თუმცა წლების მერე შეილება იაეთი საავადებები გამოიწვიოს რონლის აზრზეც არ ვიქნებით. მე პირადად არცერთ ვაქცინას არ გავიკეთებ... ამ გენოციდის ვაქცინებს
Ra gikhariat?? ra???
"საშინელი ტრაგედია შეემთხვა ჩვენს მსახიობს ირაკლი ბასილაძეს - მოულოდნელად გარდაიცვალა მისი უსაყვარლესი შვილი" -ახალი შაბათის შოუ-ს განცხადება
"ანალგინს ვაქცინის ალერგიაზე 1000-ჯერ ხშირად აქვს სიცოცხლისთვის სახიფათო გართულება" - რას წერს აშშ-ში მოღვაწე ქართველი ექიმი ვაქცინაციის მითებზე
რატომ გაშალეს ექიმებმა პარლამენტის შენობასთან კარავი?